از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل

0

نکات قابل توجه برای از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل

بسیاری از افراد دچار مسائلی چون ، ورم صورت بعد از تزریق ژل می شوند. پس از تزریق ژل ، صورت دچار ورم می شود و در برخی از موارد ممکن است ، حتی پس از گذشت چندین روز ، ورم آن بر روی صورت باقی بماند و از بین نرود. ورم صورت بعد از تزریق ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد که برای رفع آن ، بهتر است راه حل از بین بردن آن را بدانید.غالبا ، اکثرا ورم های ایجاد شده بر روی صورت ، پس از اولین ویزیت پزشک و تزریق ژل ، سریعا از بین می روند. اما افرادی که از صورت خود در مقابل دیگران حفاظت نمی کنند و با دستکاری کردن نواحی تزریق ژل ، ورم را تشدید می کنند ، ورم بر روی صورتشان باقی مانده و دیرتراز بین می رود .

پس از تزریق ژل ، از انجام منظم دستورات پزشک معالج خود اطمینان حاصل کنید. در مطلب زیر، لیستی از تمامی کارهایی را که باید برای از بین بردن ورم صورت بعد از طریق ژل انجام دهید ، گفته می شود.

  • خوردن مواد خوراکی هایی چون ، میوه و سبزیجات را فراموش نکنید.
  • از نوشیدن مایعات به خصوص نوشیدن آب غافل نشوید ، تا بتوانید میزان آب بدن خود را تنظیم کنید.
  • بر روی نواحی تحت درمان و اطراف نواحی متورم صورت ، کیسه یخ قرار دهید.

از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل

اقداماتی که باید برای از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل ، انجام ندهید.

  • از استعمال دخانیات ، خودداری نمایید.
  • غذاهای چرب و نمک مصرف نکنید.
  • کارهای سنگین ، همانند ورزش کردن را انجام ندهید.
  • تا چندین روز محل تزریق ژل را دستکاری نکنید و از روبوسی با اطرافیان خودداری کنید.
  • از مصرف قرص های رقیق کننده خون ، خودداری کنید.

استفاده از مواد طبیعی برای از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل

استعمال چای کیسه ای برای از میان بردن تورم

یک عدد چای کیسه ای را داخل آب جوش بگذارید ، پس از ۱۵ دقیقه ، آن را از آب جوش خارج کرده و کنار بگذارید تا خنک شود ، سپس آن را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه بر روی نواحی متورم قرار دهید.

بیشتر بخوانید : مراقبت بعد از تزریق ژل لب

استفاده از ترکیب زردچوبه و خاک رس

یک پیمانه خاک رس را با کمی زردچوبه ، ترکیب کرده و به آن آب اضافه کنید ، تا این ترکیب به شکل خمیر درآید ، سپس آن را بر روی پوست خود قرار دهید و تا زمانی که خمیر خشک شود آن را روی پوست خود نگه دارید . هنگامی که خمیر خشک شد ، صورت خود را آبکشی نمایید. فراموش نکنید که برای از بین رفتن تورم ، این کار را روزی یک بار انجام دهید.

استفاده از کمپرس یخ

مورد استفاده قرار دادن یخ ، برای از بین بردن ورم صورت ، بسیار مفید می باشد. بلافاصله پس از تزریق تعدادی قالب یخ را داخل یک کیسه قرار دهید و آن را در نواحی اطراف تزریق ژل بگذارید. توجه نمایید که یخ را بدون استفاده از کیسه و به صورت مستقیم ، بر روی صورت خود قرار ندهید. استفاده از کمپرس یخ ، باعث جلوگیری از عوارضی چون خونریزی و تورم ناحیه تزریق ژل ، می گردد.

از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل

استفاده از عسل

استفاده از عسل به دلیل خاصیت ضد باکتری ای که دارد ، سبب کاهش ورم صورت می شود. برای از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل ، مقداری عسل را داخل ظرفی ریخته و توسط پنبه ، آن را بر روی صورت خود بمالید ، پس از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ، صورت خود را به وسیله آب سرد آبکشی نمایید.

ارائه راهکارهایی دیگر و متنوع برای از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل

 – از ماساژ دادن محل تزریق و قرار دادن کمپرس گرم ، بر روی آن جدا خودداری نمایید ، زیرا این عمل سبب جا به جا شدن و حرکت فیلر ، از قسمت تزریق می شود. استفاده از هرگونه لوازم آرایشی تا دو روز بعد از تزریق ژل ، ممنوع می باشد به این دلیل که ممکن است ، محل ورود سوزن های تزریق ، توسط مواد آرایشی آلوده شده و موجب عفونت شود. هنگام شستن صورت ، از ماساژ آن خودداری کنید ، زیرا این کار ممکن است باعث گسترش یافتن فیلر به سایر نواحی صورت شود.

 – زمان خواب ، سر و گردن خود را بالاتر از بدن قرار دهید ، زیرا این امر سبب کاهش التهاب و همچنین تورم ، در محل تزریق ژل می شود.

 – برای از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل گونه ، در سه روز ابتدایی ، از کمپرس آب سرد و سپس از کمپرس آب گرم استفاده نمایید . به طور کلی ، ورم صورت بعد از تزریق ژل حدود دو هفته و یا بیشتر طول می کشد.

 – اگر تزریق ژل لب انجام داده اید ، برای نوشیدن آب و یا مایعات دیگر ، از نی استفاده نکنید ، زیرا این عمل سبب فشار بر روی لب ها و تورم بیشتر آن ها می گردد. سعی کنید حتما به پشت دراز بکشید ، زیرا خوابیدن بر روی صورت ، سبب حرکت و جا به جا شدن ژل گشته و ورم صورت را بیشتر می کند.در صورتی که برای رفع چین و چروک های پیشانی ، تزریق ژل و چربی انجام داده اید ، پوشیدن کلاه برای شما ممنوع می باشد ، زیرا فشار کلاه باعث می شود ، تا ماده پرکننده به طرف پایین صورت و داخل چشم ها حرکت کند و موجب متورم شدن پلک ها گردد.

 – به مدت ۲ روز پس از تزریق ژل لب ، در مکان هایی مانند سونا ، جکوزی و یا کلاس های ورزشی که باعث افزایش دمای بدنتان می شوند ، حاضر نشوید. زیرا دمای بالا ، سبب متورم شدن لب ها پس از تزریق ژل می گردد.

 – بهتر است قبل از مصرف قرص های مسکن که قصد دارید برای کاهش درد و سوزش پس از تزریق ژل ، از آن ها استفاده کنید ، با پزشک خود مشورت کنید. داروهای مسکن که رقیق کننده خون هستند ، برای استفاده بعد از تزریق ژل مناسب نمی باشند.

تمامی نکاتی که ارائه شد ، از توصیه های مراقبتی مهم ، پس از تزریق ژل می باشند و تا حد زیادی سبب برگشتن شرایط پوستی به حالت عادی می گردند.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649