ایمپلنت دندان چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

0

داشتن دندان هایی زیبا می تواند تاثیر بسیار زیادی در سطح زیبایی یک صورت داشته باشد. افراد بسیاری وجود دارند که به دلایل مختلفی مجبور به کشیدن دندان می شوند و یا دندان آن ها می افتد، که این اتفاق سطح زیبایی صورت را به شدت کاهش می دهد. امروزه یک روش بسیار کارآمد و مفید برای جایگزین کردن دندان افتاده تحت عنوان ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار گرفته می شود. در صورتی که شما هم می خواهید به پاسخ ایمپلنت دندان چیست؟ دست پیدا کنید، این مقاله را به طور کامل مطالعه نمایید.

 

در این مقاله میخوانید؟

ایمپلنت دندان چیست؟

برترین مزایای ایمپلنت دندان

معایب ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت از رایج ترین متدهای مورد استفاده توسط دندانپزشکی ها برای پر کردن جای خالی دندان های کشیده شده و از بین رفته می باشد.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان چیست؟

 با توجه به این که این مقاله پیرامون سوال ایمپلنت دندان چیست؟ می باشد بهتر است با انواع آن و مزایا و معایب مربوط به ایمپلنت آشنا شویم. در پاسخ به سوال ایمپلنت چیست باید گفت که ایمپلنت به بیان کاملا ساده و قابل فهم به کاشت دندان در محل کنده شدن دندان های قبلی گفته شده که با استفاده از پیچ های مخصوص و توسط پزشک متخصص انجام می شود. پیچ های مورد استفاده در ایمپلنت از جنس فلز ساخته و مورد استفاده قرار گرفته می شود. هنگامی که پزشک پیچ ها در لثه ی فرد قرار می دهد، با استفاده از پروتزهای دندانی به راحتی و به بهترین شکل ممکن جای خالی دندان کنده شده پر می شود.

بیشتر مطالعه کنید : بلیچینگ دندان

در ارتباط با سوال ایمپلنت دندان چیست باید گفت که مرحله ی اصلی ایمپلنت را پزشک متخصص و جراح انجام می دهد و پس از جراحی و قرار دهی پیچ مخصوص در لثه از پروتز ها استفاده می شود. افرادی که به دنبال دانستن پاسخ سوال رایج ایمپلنت دندان چیست می باشند، باید بدانند که پس از انجام دادن مراحل جراحی و قرار دهی پیچ در لثه ی فرد، دندان توسط متخصص ایمپلنت بر روی پیچ که مانند ریشه دندان عمل می کند، قرار داده می شود.

با استفاده از روش لمینیت دندان ها به راحتی و به بهترین شکل ممکن جای خالی دندان ها پر شده و ظاهری بسیار زیبا را به فرد می دهد.

برترین مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

در این قسمت از مقاله به بررسی پاسخ سوال مزایای ایمپلنت دندان چیست خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.همه ی افراد از مزیت به دست آوردن یک ظاهر بسیار زیبا پس از ایمپلنت دندان مطلع هستند. با استفاده از ایمپلنت دندان فرد به راحتی به راحتی می تواند انواع غذا و تنقلات را بخورد و برای او هیچ گونه مشکلی پیش نیاید. از برترین ویژگی های دیگر ایمپلنت می توان به دائمی بودن دندان در لثه اشاره کرد. با توجه به این که پیچ در لثه ثابت می شود، دندان کاشته شده دائمی می باشد و به هیچ گونه ترمیم و … نیازی نخواهد داشت.

ایمپلنت دندان چیست؟

تلفظ درست کلمه ها

یکی از برترین مزایای ایمپلنت، تلفظ و ادای کلمات به درست ترین حالت ممکن می باشد. تمامی افرادی که از دندان های مصنوعی استفاده می کنند به راحتی نمی توانند کلمه ها را تلف و ادا کنند. هنگامی که یک فرد  ایمپلنت دندان انجام می دهد به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ گونه مشکلی می تواند صحبت کند.

بیشتر مطالعه کنید : ارتودنسی چیست؟

 افزایش میزان سطح آرامش و آسایش

با توجه به ویژگی دائمی بودن ایمپلنت، فرد هیچ یک از مشکلاتی که دندان مصنوعی دارد، را نخواهد داشت و به صورت کاملا راحت می تواند بدون هیچ یک از موارد آزار دهنده مانند پل دندان و … غذا بخورد و صحبت کند و تمامی این موارد میزان آسایش و آرامش او را افزایش خواهد داد.

غذا خوردن راحت و بدون مشکل

شاید شما هم تا به حال به غذا خوردن پدر بزرگ و یا مادربزرگ خود که دندان مصنوعی دارند، توجه کرده باشید. افرادی که دارای دندان مصنوعی می باشند به راحتی نمی توانند غذا بخورند، این در حالی است که فرد با استفاده از دندان هایی که ایمپلنت شده اند و شباهت بسیار زیای به دندان واقعی دارند، به راحتی غذا خورده و میزان اعتماد به نفس فرد افزایش پیدا خواهد کرد.

بیشتر مطالعه کنید : کامپوزیت دندان

افزایش سطح اعتماد به نفس 

 یکی از رایج ترین پاسخ های که افراد در مقابل پرسیدن سوال مزایای ایمپلنت دندان چیست دریافت می کنند، افزایش اعتماد به نفس می باشد. افرادی که اقدام به ایمپلنت دندان های خود می کنند، به راحتی و با خیالی آسوده اقدام به لبخند زدن می کنند و این لبخند ها ناشی از داشتن اعتماد به نفس بالا می باشد.

افزایش میزان بهداشت دهان

با توجه به این که در ایمپلنت دندان نیازی به کشیده شدن تمام دندان ها نیست و علاوه بر این که به کشیدن سار دندان ها نیازی نیست بلکه سایر دندان ها می توانند نقش نگدارنده ایمپلنت را داشته باشند. با استفاده از نگهداری دندان های سالم و عدم نیاز به کندن آن ها برای انجام دادن ایمپلنت، سطح بهداشت دهان و دندان افزایش پیدا کرده و فرد به راحتی می تواند دندان های خو را تمیز کن.

دوام بالا

ایمپلنت دندان ها به صورت دائمی انجام می شود و این ویژگی ایمپلنت سبب می شود دندان ها دوام بالایی داشته باشند و طی سال ها توسط فرد مورد استفاده قرار گرفته شود. در صورتی که از دندان ها به خوبی مراقبت شود و فرد به بهداشت دهان خود توجه کند، تا آخر عمر دوام خواهد داشت.

بیشتر مطالعه کنید : جرم گیری دندان

افزایش سطح راحتی

با توجه به این که دندان های ایمپلنت شده با پیچ به لثه وصل شده و مانند دندان مصنوعی از دهان فرد بیرون نمی آید و فرد می تواند به راحتی و بدون هیچ کدام از مشکلات دندان مصنوعی از آن استفاده کند.

ایمپلنت دندان چیست؟

معایب ایمپلنت دندان چیست؟

در صورتی که با سوال معایب ایمپلنت دندان چیست؟ رو به رو شده اید بهتر است به مطالب گفته شده در قسمت توجه کنید.

از جمله مهم ترین و در عین حال رایج ترین معایبی که برای ایمپلنت دندان وجود دارد، هزینه ی بالای آن می باشد. هزینه های ایمپلنت دندان ها نسبت به روش های دیگر بسیار بالا تر می باشد. علاوه بر این که هزینه ی این روش به نسبت سایر روش ها بالا تر می باشد، زمان بر نیز هست.

مدت زمانی که برای ایمپلنت دندان مورد نیاز است برابر با ۴ تا ۹ ماه و باید به صورت مرحله به مرحه طی شود. بسیاری از افراد نیز نیاز به جراحی در ایمپلنت را از معایب ان می دانند. در هر جراحی، ریسک هایی همانند عفونت و … وجود دارد و در صورتی که پس از جراحی در لثه غفونت و … ایجاد شود، به جراحی مجدد و تعویض پیچ نیاز خواهد بود.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649