بهترین درمان ریزش مو

0

همانطور که می دانید یکی از مشکلاتی که در میان افراد یک جامعه شایع است ریزش مو می باشد. البته نمی توان گفت که ریزش مو به خودی خود یک بیماری خاص می باشد. زیرا همه ی مردم تا حدی آن را تجربه می کنند. اما از سوی دیگر اگر ریزش مو بیش از حد باشد و موجب طاسی، کم پشتی و یا حتی کچلی یک فرد شود، آنگاه می توان به آن، از دید یک بیماری نگاه کنیم. بد نیست بدانید که برای رفع این مشکل راه حلی نیز وجود دارد. در ادامه به بررسی بهترین درمان ریزش مو می پردازیم.

 

در این مقاله میخوانید:

علت ریزش مو و اهمیت جلوگیری از آن

انواع روش های تب سنتی برای رفع ریزش مو

علت ریزش مو پس از استحمام و رفع ریزش مو

تاثیر عملکرد غده تیروئید بر ریزش مو

راه کارهای مناسب برای جلوگیری از ریزش مو

بهترین درمان ریزش مو از طریق مزوتراپی

 

چرا جلوگیری از ریزش مو و علت ریزش مو اهمیت ویژه ای دارد

می توان آن را از دو جنبه بررسی کرد:

جنبه زیبایی

مردم بسیاری از کشورها، داشتن موی سر را به عنوان تاج جوانی می شناسند. موهای بلند و پر پشت یک انسان علاوه بر شاداب و جوان نشان دادن او باعث می شود زیبایی خاصی در او به وجود آید. در صورتی که مشکلی مانند ریزش مو برای انسان پیش بیاید از این زیبایی کاسته می شود.

روحی و روانی

با توجه به اینکه ریزش مو در زیبایی یک فرد تاثیر بسزایی دارد ممکن است افرادی با بروز این مشکل در خود اعتماد به نفس خود را از دست داده و خجالت زده شوند. و از حضور در موقعیت های مختلف مانند تفریح، اجتماعات و یا حتی موقعیت های شغلی خاص خودداری کنند.

بیشتر مطالعه کنید : کربوکسی تراپی مو

جلوگیری از ریزش مو و رفع ریزش مو با یک تغذیه مناسب

وضعیت ظاهری و سلامت موهای یک فرد تا حد زیادی نشان دهنده نوع تغذیه او است. اگر می خواهید دچار ریزش موی زود هنگام نشوید بهتر است در مواد غذایی که مصرف می کنید از پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

بهترین درمان ریزش مو

بهترین درمان ریزش مو با استفاده از نسخه های گیاهی طب سنتی

همانطور که در مطلب فوق ذکر شد ریزش مو را همه افراد تجربه می کنند. اصلی ترین علت ریزش مو می تواند رژیم غذایی انسان باشد که در دنیای امروزی نسبت به گذشته تغییر زیادی داشته و بیشتر از مواد شیمیایی تشکیل شده اند. در حال حاضر داروهای گیاهی را می توان جزء بهترین درمان ریزش مو دانست، که برای حل این مشکل مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از پیاز به عنوان بهترین درمان ریزش مو

یکی دیگر از راه های درمان و رفع ریزش مو که جزء بهترین درمان ریزش مو نیز شناخته شده است، استفاده از پیاز می باشد. پیاز دارای گوگرد زیادی در خود است. و با توجه به غلظت بالای گوگرد سبب رشد مو در هر شرایطی خواهد.

بد نیست بدانید که مواد اصلی و نگه دارنده استقامت مو پروتئین و کراتین می باشد. که به طور طبیعی در مو های شما موجود است. بهترین درمان ریزش مو می تواند استفاده از پیاز و آب آن باشد. همچنین آب پیاز برای مقابله با آلوپسی یا طاسی نقطه ای موثر است.

با توجه به مواردی که به آن اشاره کردیم تا حدودی از خواص استفاده از پیاز آگاه شدید. اما این پایان کار نیست شما باید روش استفاده از آن را نیز یاد بگیرید که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

بیشتر مطالعه کنید : کاشت مو

بهترین درمان ریزش مو به وسیله خیس کردن موی سر با آب پیاز

توصیه می کنیم که این روش که بهترین درمان ریزش مو است را در هفته یک بار انجام دهید. برای این کار ابتدا یک عدد پیاز را به خوبی شسته و آن را تکه تکه کنید. سپس با استفاده از یک میکسر آن را مخلوط کنید. پس از آنکه آن را به طور کامل له کردید به وسیله یک صافی آب پیاز را از تفاله هایش جدا کنید.

پس از جدا سازی آب ریشه موهای خود را به طور کامل به آن آغشته کنید و ماساژ دهید. بهتر است که زمان آغشته ماندن مو ها به آب پیاز ۳۰ الی ۴۰ دقیقه باشد. در انتها اگر زمانی که گفته شد سپری شد مو های خود را با آب و شامپو به خوبی تمیز کنید.

نحوه استفاده از ماسک موی عسل برای رفع ریزش مو

ماسک موی عسل را می توان بهترین درمان ریزش مو دانست. در این روش می بایست ۲ قاشق غذا خوری عسل را با آب پیاز مخلوط کنید. سپس آن را به طور کامل بر روی پوست و موی سر خود بمالید. هنگامی که حداقل ۱۵ دقیقه از زمان آغشته شدن ماسک به پوست و موی سر گذشت سر خود را با آب و شامپو بشویید. توصیه می شود این روش را هفته ای یک بار انجام دهید

جلوگیری از ریزش مو با کاهش استرس

بدنیست بدانید که یکی ازحساس ترین محل های نشان دهنده استرس در انسان ها مو می باشد. اگر شما فردی هستید که در زندگی استرس زیادی را تجربه می کنید، باید بدانید که موهای شما در خطر جدی ریزش قرار دارند. این شرایط باعث می شود شکنندگی در موهای شما افزایش پیدا کند. و تار های آن نازک و در نهایت ریزش مو آغاز شود. پس بهترین درمان ریزش مو در این افراد کاهش استرس اضافی است.

بهترین درمان ریزش مو

استفاده از روغن جوجوبا برای بهترین درمان ریزش مو

بدنیست بدانید پوست سر افرادی که برای مدتی خشک بوده شوره می زند و درخشش مو نیز کاهش می یابد. همین امر باعث بروز ریزش در مو های فرد می شود. بهترین درمان ریزش مو روغن جوجوبا است. دلیل استفاده از آن هم تقویت فولیول های مو و مرطوب نگه داشتن آن است. این کار سبب می شود که مو های شما قوی و سالم تر بمانند.

همچنین به وسیله این روغن می توانید به بازسازی سلول های موی خود خیلی سریع کمک کنید. البته با توجه به چربی که دارد، پس از استحمام و شستشوی مو ها چربی اش در سر باقی مانده و همچنان مو را نرم نگه می دارد.

نحوه درمان ریزش مو به وسیله پیاز و روغن زیتون

برای ساخت این ماده ابتدا باید یک عدد پیاز کوچک را به همراه دو قاشق غذا خوری روغن زیتون و یک فنجان آبجوش به خوبی مخلوط کنید. سپس مو های سر خود را به آن آغشته کرده و به مدت یک ساعت بر روی سر خود نگه دارید. پس از گذشت این زمان آن را با آب و شامپو به طور کامل بشویید. این روش را نیز می توانید هفته یک بار انجام دهید.

نکته ای که در این باره وجود دارد این است که، افراد زیادی وجود دارند که به پیاز حساسیت بالایی نشان می دهند. توصیه می شود قبلا استفاده از هر یک از ماسک هایی که با پیاز تولید شده اند ابتدا آن را تست کنید.

استفاده از سیر در رفع ریزش مو

با توجه به وجود مقدار قابل توجهی از املاح مانند روی، کلسیم، گوگرد در یک حبه سیر می توانید از آن برای بهترین درمان ریزش مو بهره گرفت. همچنین خاصیت دیگر سیر ضد میکروب بودن آن می باشد. و به راحتی می تواند باکتری و میکروب هایی که ممکن است به پوست سر چسبیده باشند را جدا می کند.  و در نتیجه از ریزش مو جلوگیری می کند.

نحوه استفاده از آن به این صورت است که ابتدا چند حبه سیر را خورد کرده سپس آن را با مقداری روغن نارگیل مخلوط کرده و بجوشانید. و پس از خنک شدن مو های خود را به این مواد آغشته کنید و ماساژ دهید.

استفاده از تخم مرغ در درمان ریزش مو

همانطور که می دانید تخم مرغ یک منبع غنی از مواد گوناگون مانند پروتئین، ویتامین های گروه B است. و استفاده از آن می تواند بهترین درمان ریزش مو برای سر شما باشد. که ریشه موی شما را تقویت کرده و علاوه بر متوقف نمود ریزش به رشد مجدد نیز کمک کند. همچنین تخم مرغ مملو از کاروتتوئید، و لوتئین است.

نحوه استفاده از آن به این صورت است که ابتدا سفیده تخم مرغ را با یک قاشق روغن زیتون به طور کامل ترکیب می کنیم و آن را به شکل خمیر در می آوریم. خمیر به وجود آمده را می بایست به مو و پوست سر خود بمالید.

 

علت ریزش مو نامتعارف بعد از استحمام و رفع ریزش مو

قبل از هرچیز بدنیست بدانید که ریزش مو پس از حمام کردن زیاد می شود. برای کمتر شدن ریزش مو به این روش می بایست نکاتی را درباره آن مورد توجه قرار دهید.

 – عدم استفاده از حمام با آب داغ

 – استفاده نکردن از شامپوی غیر ارگانیک

 – به صورت نشسته حمام کنید

 – شاپوی استفاده شده برای تمیز کردن سر بیش از دو دقیقه نباید بر روی سر بماند

علاوه بر مواردی که گفته شد با استفاده از دارو نیز می توان ریزش مو را کم کرد و یا متوقف سازید. البته ابتدا باید نوع و دلیل مشکل ریزش موی خود را بدانید. سپس اقدام به مصرف دارو کنید.

بهترین درمان ریزش مو

تاثیر کم کاری غده تیروئید بر علت ریزش مو

منظور از کم کاری تیروئید کاهش ساخت هورمون های تیروئید توسط غده تیروئید می باشد. علائم مربوط به این بیماری عبارت اند از:

 – ضعف و خستگی بیش از حد

 – چاقی بی مورد

 – پف کردن صورت

 – کند شدن حرکات و واکنش نسبت به یک حرکت

 – خشک شدن پوست

 – ریزش مو که مورد اصلی مورد بحث ما ریز مو می باشد.

 درمان ریزش مو حاصل از تیروئید

بهترین درمان ریزش مو که به دلیل کمبود هورمون در بدن انسان ها به وجود می آید. استفاده از دارو های جایگزین تیروئید که توان تولید هورمون های مربوطه را دارند است. مانند لووتیروکسین ریزش مویی که ناشی از کبود و کم کار کردن تیروئید باشد موقت است و پس از درمان بهبود می یابد. بد نیست بدانید که برای تشخیص این بیماری معمولا از آزمایش خون استفاده می شود.

 

راهکار هایی برای جلوگیری از ریزش مو

شستشوی روزانه

بد نیست بدانید که شستن مداوم موها باعث می شود پوست سر شما سالم و تمیز نگه داشته شود. در نتجیه این کار از ریزش مو شدید شما جلوگیری بعمل می آید. نکته ای که باید در بهترین درمان ریزش مو یعنی شستشوی مداوم موی سر رعایت کنید، استفاده از یک شامپوی مناسب مو های خودتان است. زیرا اگر با شامپویی  که جنس خوبی نیست سر خود را بشویید، نه تنها از ریزش جلوگیری نمی کنید، بلکه ممکن است آن را بدتر کنید.

دوری از کشیدن مو های سر

اگر عادت به کشیدن موی سر خود را دارید باید بدانید که این کار باعث می شود مو ها از ریشده دچار ضعف شده و به مرور زمان قدرت خود را از دست داده و برای همیشه نابود شوند.

استفاده از روغن های طبیعی مانند نارگیل

محققان بر این باورند خاصیتی که روغن نارگیل دارد باعث می شود از آسیب دیدگی، حالت دادن و تابش اشعه های خورشید به مو جلو گیری کند. یک اسید به نام لوریک در این روغن وجود دارد که باعث می شود به پروتئین های مو، وصل شود. و شکنندگی آن جلوگیری کند. همچنین با ماساژ دادن روغن بر روی سر موجب بالا رفتن جریان خون در پوست سر خود می شوید و به رشد مجدد مو های خود کمک می کنید.

بهترین درمان ریزش مو

تقویت و درمان ریزش مو به روش مزوتراپی

بهترین درمان ریزش مو مزوتراپی است. در این روش با تزریق کردن مواد تقویت کننده برای رشد مو مانند ویتامین های گروه c و b و دارو هایی به نام جنسینگ برای بالا بردن جریان خون است. همچنین از طریق هورمون که البته فقط در آقایان انجام می شود برای جلوگیری از ریزش مو و رشد مجدد مو های از دست رفته می باشند.

درمان ریزش مو با از بین بردن عفونت های روی پوست

بهترین درمان ریزش مو با از بین بردن عفونت ها این بیماری همانند قارچ های پوستی عمل می کند. و می تواند به پوست و موی سر شما حمله کرده و باعث ریزش در یک قسمت یا به صورت کلی شوند. پس از آنکه موفق به درمان عفونت ها شوید این امکان فراهم می شود که علاوه بر قطع ریزش مو آن قسمت از موهایی که از دست رفته اند دوباره رشد کنند.

استفاده از دارو های موضعی برای درمان ریزش مو

یک نمونه از دارو های موضعی که باعث تقویت و رشد موی مجدد در انسان شده است، ماینوکسیدل است. متخصصان پس از آنکه این دارو را برای بیمارانی که مبتلا به صرع بودند تجویز کردند، متوجه رشد غیر طبیعی مو های این افراد شدند و بعد ازآن به این فکر افتادند که قطره ای برای جلوگیری از ریزش مو در افرادی که از آن رنج می برند بسازند.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649