جدیدترین روش کاشت مو

0

توضیحاتی در رابطه با جدیدترین روش کاشت مو

در میان جدیدترین عمل های جراحی زیبایی ، می توان به کاشت مو اشاره کرد. تقریبا ۷۰ سال قبل اولین روش کاشت مو ، نتیجه داد. امروزه ، تکنیک ها و ابزارهای کاشت مو پیشرفت زیادی کرده است. در حال حاضر ، کشور ما به یکی از قطب های کاشت مو تبدیل شده است. با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم ها ، کشور ما از جدید ترین روش کاشت مو ، یعنی روش Micro FITبرخوردار است. این روش ، از لحاظ اثربخشی تا حدود زیادی مانند ربات ARTAS به عنوان جدیدترین روش کاشت مو در جهان می باشد.

Micro FIT ، جدید ترین روش کاشت مو در کشور ایران

این روش کاشت مو ، آخرین تکنیک در زمینه کاشت مو در کشور ما می باشد. کلمه میکرو یعنی کوچک و کلمه FIT نام یک روش معروف کاشت مو می باشد. بنابراین ، به دو نکته اساسی اشاره می کند.

Micro: در این روش از ابزارهای با دقت بالا و با ظرافت استفاده می شود.

FIT: این روش یعنی برداشت گرافت ها به صورت واحد فولیکولی یا فولیکولار یونیت می باشد و بر پایه ی روش FIT است.
تقریبا همه ی افرادی که متوجه ریزش موی خود می شوند ، مسیرهای متعددی برای درمان آن امتحان کرده اند. کاشت مو ، یکی از بهترین روش های درمانی است که به صورت دائمی این مشکل را درمان می کند. در اینجا می توان به جدیدترین روش کاشت مو ، یعنی روش SUT اشاره نمود. این روش کاشت مو به صورت سرپایی و همراه با بی حسی موضعی ، انجام می گیرد. اما باید نکات مهم آن را به خوبی رعایت کرد ، تا بتوان به یک نتیجه خوب و درصد بالایی از رشد موهای کاشته شده رسید.

 

بیشتر مطالعه کنید : کربوکسی تراپی مو

SUT ، جدید ترین روش کاشت مو در جهان

در عصر حاضر ، جدیدترین روش کاشت مو در جهان ، روش SUT است. با استفاده از روش SUT ، می توان در یک جلسه تا ۱۴ هزار تار مو را بدون درد ، دوران نقاهت و یا خونریزی پیوند زد. در بهترین کلینیک های کاشت موی کشورهای اروپایی ، از این روش استفاده می کنند.

جدیدترین روش کاشت مو

مراحل انجام کاشت مو در روش Micro FIT

مراحل انجام کاشت مو در تمام روش های بر پایه ی FIT ، از قبیل روش های ,SUT, FIT , BHT Micro FIT تا حدود زیادی مشابه است. تفاوت این روش ها در طرز اجرای مراحل و ابزار های مورد استفاده می باشد. کاشت مو دارای ۳ مرحله ی کلی می باشد.

برداشت واحد های فولیکولی

در این روش ، کاشت مو با بی حسی موضعی انجام می گیرد. بعد از بی حس شدن ناحیه بانک مو یعنی نواحی پشت سر و یا پشت گوش ها ، نوبت به مرحله برداشت می رسد. در روش میکرو فیت از دستگاهی به نام ” ایمپلنتر مینیاتوری ” استفاده می شود. این دستگاه ، با ایجاد منافذی به قطر ۰٫۶ تا ۰٫۹ میلی متر بر روی پوست ، فولیکول را از بافت اطراف جدا می کند. منافذ ایجاد شده به دلیل اینکه ریز می باشند ، خونریزی ندارند . بنابراین ، احتیاجی به بخیه زدن پیدا نمی کنند. اما در روش FUT خونریزی ایجاد می شود و باید زخم را بخیه زد.

آماده سازی گرافت های مو

فولیکول هایی که در مرحله اول استخراج شده اند ، را از قبل داخل محلول ویژه نگه داری قرار داده اند . این فولیکول ها را قبل از شروع عملیات بررسی می کنند. این عمل به وسیله ی کادر درمان به صورت موازی صورت می گیرد. بنابراین ، سرعت کار تا حد زیادی بالا می رود. کادر درمان فولیکول ها را در زیر میکروسکوپ ، بررسی کرده و در نهایت برای کاشت آماده می نمایند.

جدیدترین روش کاشت مو

کاشت گرافت ها

این مرحله ، در کلیه روش های پیشرفته پیوند مو ، از روش FUT گرفته تا جدیدترین روش کاشت مو در دنیا یعنی ربات ARTAS مشابه است. در این مرحله جراح به وسیله ی ابزارهای دستی ، بر پوست ناحیه ی گیرنده منافذی ایجاد کرده و فولیکول را داخل آن قرار می دهد.

بیشتر مطالعه کنید : رفع ریزش مو

مزیت های روش Micro FIT

بدون نیاز به جراحی ، بخیه وعدم خونریزی

این روش ، جدیدترین روش کاشت مو و یک روش ایمن می باشد. این روش ، به روش بدون جراحی معروف است. البته کلیه روش های کاشت مو بدون جراحی صورت می گیرند. اما این روش به حدی کم خطر و بدون عوارض است که به روش غیر جراحی معروف است.

بدون عوارض جانبی

در این روش ، کاشت مو بدون نیاز به تیغ جراحی صورت می گیرد. در زمان کاشت مو و پس از آن ، دردی احساس نمی شود. در این روش ، جای زخم و یا خطوط دائمی بر روی سر باقی نمی ماند و سریعا ترمیم می شود. به دلیل عدم ایجاد برش بر روی سر ، عفونتی ایجاد نمی شود.

بهبودی سریع

دوره ی نقاهت در این روش ، بسیار سریعتر و ساده تر از روش FUT به اتمام می رسد و می توانید فعالیت های ورزشی سنگین را انجام دهید . این روش عوارض جانبی خاصی ندارد.

بیشتر مطالعه کنید : بهترین درمان ریزش مو

ربات ARTAS، آخرین تکنولوژی کاشت مو در دنیا

در این روش دستیار رباتیک به جراح کمک می کند. دستیار رباتیک در مرحله برداشت گرافت ها ، به جراح کمک می کند. قبل از شروع برداشت گرافت ، ربات دستیار به طور خودکار نقشه ای از کلیه ی فولیکول های موجود در بانک مو ترسیم می کند. پس از بررسی تمامی زوایا و تراکم و کیفیت گرافت ها ، عملیات برداشت شروع شده و ربات ARTAS می تواند نواحی دچار اسکار را شناسایی و از آن ها دوری کند.

جدیدترین روش کاشت مو

ARTAS مناسب تر است یا Micro FIT ؟

برتری که ARTAS نسبت به دیگر روش ها دارد ، سرعت بالای آن است. روشن است که کامپیوتری که در یک ثانیه هزاران محاسبه انجام می دهد از انسان سریع تر عمل می کند. زمان لازم برای برداشت گرافت ها توسط سیستم ARTAS نصف می شود. اما در هر دو روش مرحله کاشت به صورت دستی صورت می گیرد. اما این سیستم در مقابل روش Micro FIT دارای ضعف هایی است.

– برای اینکه ربات کاشت مو بتواند فولیکول ها را شناسایی کند ، باید رنگ مو و رنگ پوست بسیار از هم متفاوت باشند. بنابراین سیستم ARTAS برای افرادی مناسب است ، که موهای تیره دارند و موهای بلوند یا سفید برای این سیستم مناسب نیستند.

– به دلیل تحریم ها امکان واردات ربات ARTAS وجود ندارد. اما اگر این روش در کشور ما رایج بود بسیار گران قیمت تر از روش Micro FIT بود.

– درجه آسیب دیدن فولیکول ها در حین استخراج و انتقال در روش ARTAS بین ۸ تا ۱۰ درصد است. میزان آسیب پذیری فولیکول ها در روش Micro FIT اگر توسط جراح متخصص انجام گیرد ، حداکثر بین ۳ تا ۵ درصد است.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649