امروزه زیبایی یکی از دغدغه های بیشتر خانم ها میباشد و برای رسیدن به زیبایی هر راهی را امتحان میکنند که امکان دارد علاوه بر مزایا  و معایبی هم داشته باشد. شفاف سازی پوست صورت باعث میشود که پوست شما زیبا تر دیده شود.

در این مقاله میخوانید:

شفاف سازی پوست

شفاف سازی پوست و جلوگیری از تیرگی پوست

لایه برداری پوست و کمک آن به شفاف سازی پوست

شفاف سازی پوست و تغییر کلی رنگ پوست

روش های خانگی شفاف سازی پوست صورت

شفاف سازی پوست با لیزر چگونه انجام میشود

تاثیر کرم ها بر شفاف سازی پوست صورت

شفاف سازی پوست

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع شفاف سازی پوست صورت بپردازیم.امروزه زیبایی یکی از دغدغه های بیشتر خانم ها میباشد و برای رسیدن به زیبایی هر راهی را امتحان میکنند که امکان دارد علاوه بر مزایا  و معایبی هم داشته باشد. شفاف سازی پوست باعث میشود که پوست شما زیبا تر دیده شود. برای شفاف سازی پوست علاوه بر داروهای شیمیایی داروهای خانگی کم خطری هم هستند که مزایای زیادی دارند. ما در این مقاله قصد داریم بهترین روش های پاکسازی صورت و پوست را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

شفاف سازی پوست صورت

برای شفاف سازی پوست و جلوگیری از تیرگی پوست چه کارهایی باید انجام دهند

از قدیم گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان میباشد پس برای جلوگیری تیرگی پوست سعی کنید کمتر در مقابل نور افتاب قرار بگیرید چراکه نور فرابنفش خورشید باعث تغییر رنگدانه های پوست صورت میشود. سعی کنید زمانی که در بیرون از خانه هستید و تابش نور خورشید شدید است از کلاه های آفتاب گیر استفاده کننید و یا در مواقعی از خانه بیرون بروید که تابش نور خورشید شدید نباشد. یکی از راه هایی که متخصصان زیبایی پوست به خانم پیشنهاد میدهند استفاده از ضدآفتاب با درصد بالا میباشد و ضدآفتاب میتواند پوست صورت شما را حداقل ۳۰SPF در مقابل آسیب های نور فرابنفش خورشید محافظت کند. متخصصین زیبایی پوست ضدآفتاب های SPF15 را مناسب برای استفاده در تابستان و آفتاب شدید نمیدانند چراکه ضدآفتاب با درصد پایین نمیتواند از پوست صورت در مقابل دو اشعه ی مضر UVA وUVB محافظت بکند.جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به پوست یکی از بهترین راه ها برای شفاف سازی پوست صورت میباشد چون پیشگیری بهتر از درمان و عوارض خطرناک میباشد.

لایه برداری پوست چه  کمکی به شفاف سازی پوست میکند

شما خانم ها میتوانید بدون پرداخت هزینه های اضافی پوستی جوان تر شاداب تر و زیباتر داشته باشید آن هم با لایه برداری پوست اغلب خانم ها با استفاده از برس های مخصوص پوست های مرده را برمیدارند و پوست لایه زیرین که در معرض خورشید نبوده است بیرون میکشند. لایه برداری علاوه بر دست میتواند توسط دستگاه هم انجام شود ولی در لایه برداری دستگاه پوست صورت و یا بدن را عمیق تر لایه برداری میکنند ولی در روش دستی فرد با استفاده از برسی خشک لایه های بالایی با عمق کمتر را برمیدارد برای لایه برداری نواحی حساس تر پوست میتوانید از برس هایی نرم تر استفاده کنید. کرم های لایه بردار پوست هم که امروزه به بازار آمده اند هم میتواند کمک بزرگی برای شفاف سازی پوست باشد. در کرم های لایه بردار برای شفاف سازی پوست صورت لایه های مرده را از بین میبرد و پوست تازه را ببیرون میکشد.

شفاف سازی پوست صورت

آیا شفاف سازی پوست باعث تغییر کلی رنگ پوست میشود

خانم هایی که دارای پوستی تیره میباشند برای روشن کردن پوست خود نمیتوانند یک تغییر کلی را با عمل شفاف سازی پوست انتظار داشته باشند چون افرادی که دارای پوستی تیره هستند رنگدانه های پوست آنها با شفاف سازی تغییر زیادی نمیکند و تنها یک یا دو درجه روشن تر میشود یا به اصطلاح بازتر میشود.تنها راهی که برای جلوگیری از تیرگی پوست وجود دارد این است که فرد سعی کند مدام در مقابل نور خورشید قرار نگیرد.برای اینکه بتوانید نتیجه خوبی را در صورت خود بعد از شفاف سازی پوست ببینید باید سعی کنید این عمل را به طور مستمر انجام دهید تا شاهد تغییرات خوبی در صورت خود باشید.

روش های خانگی شفاف سازی پوست صورت چه تاثیری بر روی پوست دارند 

از گذشته تا کنون استفاده از روش های خانگی برای شفاف سازی پوست بین خانم ها رواج داشته است و از بهترین روشها برای شفاف سازی پوست روش خانگی میباشد چون عوارض چندانی برای پوست صورت ندارد. ما در اینجا بهترین روش های خانگی شفاف ساز پوست را به شما معرفی میکنیم که به شرح زیر میباشد:

شفاف سازی پوست صورت با لیمو ترش

لیموترش یکی از موادی میباشد که شما میتوانید از آن برای شفاف سازی پوست استفاده کنید. لیمو ترش با دارا بودن اسیدهای آلفاهیدروکسی که کارایی آن لایه برداری میباشد و پوست های مرده را از بین میبرد. شما میتوانید با شستوشوی پوست خود با آب لیمو پوستی جوان تر و لطیف تر داشته باشید. برای استفاده آب لیمو جهت شفاف سازی پوست صورت باید آب لیموی تازه گرفته شده را با مقداری آب مخلوط کنیم تا از غلظت ان کاسته شود و پوست صورتان را تحریک نکند و در مرحله بعد با استفاده از پنبه مخلوط رقیق شده آبلیمو و آب را بر روری نواحی که میخواهید سفیدتر شود بکشید ممکن است بعد از شفاف سازی پوست با آب لیمو پوست صورت دچار خشکی شود که میتوانید با استفاده از کرم های مرطوب کننده این مشکل را برطرف کنید. برخی از افراد هستند که از تحریک پوست صورتشان بعد از شفاف سازی با آب لیمو شکایت داشته اند که میتوانند با مصرف سه بار در هفته از تحریک پوست جلوگیری کنند.

بیشتر مطالعه کنید : کربوکسی تراپی صورت

شفاف سازی پوست صورت با سیب زمینی

شفاف سازی پوست با سیب زمینی یکی دیگر از روش های خانگی برای روشن سازی پوست صورت میباشد. سیب زمینی با دارا بودن ویتامین سی باعث روشن شدن پوست فرد میشود. امروزه متخصصان زیبایی پوست معتقدند ویتامین سی در روشن سازی پوست صورت تاثیر به سزایی دارد به همین دلیل خانم ها میتوانید از مواد خوراکی دیگری که ویتامین سی دارد برای شفاف سازی پوست صورت خود استفاده کنند مانند گوجه فرنگی و خیار که مثل سیب زمینی باعث روشن شدن پوست صورت میشوند. طریقه استفاده سیب زمینی برای شفاف سازی پوست به این صورت میباشد که فرد باید سیب زمینی را به قطعات کوجکتر و یا به دوو نیممه تقسیم کند و در مرحله بعد سیب زمینی های برش داده شده را بر روی نواحی که میخواهد سفید شود بمالد و در مرحله اخر فرد باید صبر کند که پوست صورتش کاملا خشک شود و در آخر صورت خود را با آب گرم بشوید. 

شفاف سازی پوست صورت با خمیر زردچوبه

شفاف سازی پوست صورت با خمیر زردچوبه از گذشته تا کنون میان خانم ها رواج داشته و ما ایرانی ها از این ادویه در تمام غذاهایمان استفاده میکنیم . زردچوبه همواره برای انسان فواید زیادی داشته است و امروزه به عنوان یکی از روش های خانگی برای شفاف سازی پوست  استفاده میشود. متخصصان زیبایی پوست صورت معتقدند که زردچوبه تولید ملانین پوست را متوقف میکند و باعث زیبایی و روشنایی پوست صورت میشود و افرادی که از زردچوبه برای شفاف سازی پوست صورت خود استفاده کرده اند نتایج خوبی را گرفته اند. برای استفاده از این ادویه  جهت شفاف سازی پوست باید آن را با مقداری روغن زیتون مخلوط کنید و بر روی نواحی که میخواهید سفید شود بمالید و نگران این موضوع نباشید که صورتتان زرد شده چراکه با یک شستوشوی ساده همه مواد از روی صورت پاک میشود. زرد چوبه یکی از ادویه های هندی میباشد که در کشور هند هم استفاده های زیادی از آن میشود.

شفاف سازی پوست صورت

شفاف سازی پوست صورت با ماسک آلوئه ورا

شفاف سازی پوست صورت با ماسک آلوئه ورا یکی دیگر از روش های خانگی روشن کردن پوست میباشد.برای روشن سازی پوست توسط آلوئه ورا باید آن را به طور مستقیم بر روی پوست گذاشت تا پوست های سوخته و مرده شما از بین برود و رنگ پوست روشن تر شود. الوئه ورا یکی از گیاهان خانواده کاکتوس میباشد و در طب سنتی به صبر زرد معروف است و برخی از افراد این گیاه را در خانه هم نگه داری میکند ولی باید توجه داشت که این گیاه اعجاب انگیز به نور خورشید حساس میباشد. امروزه بسیاری از شرکت های لوازم اآرایشی از الوئه ورا برای ساخت کرم های آرایشی استفاده میکنند چون آلوئه ورا در ساختار خود آنتراکینون را دارد که لایه های مرده پوست را از بین میبرد و باعث روشن شدن پوست میشود. برای استفاده از الوئه ورا به عنوان شفاف ساز پوست صورت باید ان را مستقیم بر روی نواحی که میخواهید سفید شود بمالید و تا ۲۰دقیقه صبر کنید که مواد موجود در برگ های آلوئه ورا جذب پوست صورت شود و در مرحله آخر میتوانید آن را بشویید البته اگر روی صورت هم بماند هیچ مشکلی ندارد.

بیشتر مطالعه کنید : مزونیدلینگ

شفاف سازی پوست صورت با محلول عسل و آبلیمو

شفاف سازی پوست با محلول عسل و آبلیمو یکی از راه های روشن کردن پوست صورت میباشد. اگر عسل و آبلیمو را باهم مخلوط کنید علاوه بر روشن کنندگی پوست لایه های مرده پوست را هم از بین میبرد. عسل باعث میشود که پوست صورت نرم شود و از تحریک پوست توسط ابلیمو جلوگیری میکند. اگر میخواهید پوستی سفیدتر و درخشان تر داشته باشید میتتوانید به محلول عسل و آبلیمو مقداری جوی دوسر هم اضافه کنید و بعد از گذشت مدت زمان ۲۰ دقیقه صورت خود را با اب گرم بشویید و در هنگام شستوشوی صورت خود سعی کنید پوست صورت خود را به حالت دورانی بشویید که پوست های مرده از لایه زیرین پوست که سفیدتر میباشد جدا شود. اگر پوست صورت شما نسبت به آبلیمو حساسیت دارد میتوانید به جای آن از خیار استفاده کنید و برای استفاده از خیار در محلول باید آن را رنده کرد و با عسل مخلوط کرد در آخر آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت بگذارید.

شفاف سازی پوست صورت با استفاده از ماست یا شیر

شفاف سازی پوست صورت با استفاده از ماست یا شیر هم انجام میشود چراکه در هر دوی آنها اسیدهای آلفا هیدروکسی موجود است که لایه برداری قوی برای پوست صورت میباشد.برای درست کردن محلول شفاف سازی پوست با استفاده از ماست بدون شیرین کننده وبلغور جوی دوسر باید این دو مواد را باهم مخلوط کرد البته به جای ماست میتوانید از شیر هم استفاده کنید و آن را به مدت ۲۰دقیقه روی پوست به حالت دورانی ماساژ دهید و بعد از گذشت زمان کوتاهی صورت خود را بشویید. و در درست کردن محلول خانگی شیر یا ماست و جوی دوسر باید توجه داشته باشد که ماست و شیرهایی که پرچرب هستند تاثیر خوبی برای روشن کردن پوست صورت ندارند چون آنزیم های مورد نیاز در آنها وجود ندارد.

شفاف سازی پوست صورت

شفاف سازی پوست با استفاده از ماسک آرد نخود

شفاف سازی پوست با استفاده از ماسک آرد نخود باعث میشود شما به راحتی لایه های مرده خود را دور بیندازید و لایه جدید پوست خود را که روشن تر میباشد بیرون بکشید. از مزیت های مهم این روش شفاف سازی پوست عدم خشکی بعد از مالیدن آن بر روی صورت میباشد و هیچگونه حساسیتی را بر روی پوست شما به وجود نمی آورد. برای تهیه این محلول شفاف سازی پوست صورت، شما باید ۲ قاشق غذاخوری آرد نخود را با آب مخلوط کنید سپس محلول بدست آمده را بر روی صورت خود بمالید و سعی کنید حرکت دستتان بیشتر رو به بالا باشد با این کار پوست های مرده صورت شما از بین میبرد و در آخر پوست صورت خود را با آب گرم بشویید و خشک کنید. اگر فردی میخواهد پوستی سفیدتر داشته باشد میتواند به محلول آرد نخود خود مقداری زردجوبه یا آبلیمو اضافه کند و برای جلوگیری از خشک شدن پوست خود میتواند از خامه هم در محلول استفاده کند.

بیشتر مطالعه کنید : میکرونیدلینگ

شفاف سازی پوست با استفاده از ماسک گلاب

شفاف سازی پوست با استفاده از ماسک گلاب هم انجام میشود چراکه گلاب یکی از از بین برنده های تیرگی های دور چشم و صورت میباشد و در کشور ما به وفور یافت میشود. برای ساخت محلول شفاف سازی پوست صورت باید دو قاشق غذاخوری شیر بدون شیرین کننده و یک قاشق آبلیموی تازه گرفته شده همراه با یک قاشق غذاخوری آرد نخود را به گلاب اضافه کنید و خوب ممخلوط کنید تا محلولی یک دست بدست آورید و در مرحله آخر میتوانید محلول بدست آمده را روی پوست صورت خود بگذارید و بعد از گذشت مدت زمان ۲۰ دقیقه صورت خود را بشویید.

شفاف سازی پوست با لیزر چگونه انجام میشود

لیزر درمانی یکی از شیوه های نوین برای از بین بردن تیرگی های پوست صورت میباشد و در شفاف سازی پوست صورت بسیار کمک بزرگی میباشد. لیزر صورت در اصل نوعی عمل پزشکی به حساب می آید که پرتوهای نور ببه طور متمرکز لکه های تیره پوست را از بین میبرد. زمانی که پرتوهای نوری به پوست صورت برخورد میکنند با گرمایی که دارند لایه های مرده پوست را از بین میبرند و لایه تازه پوست را بیرون میکشند. لیزر درمانی برای شفاف سازی پوست به دو روش تهاجمی یعنی ابلاتیو و غیر تهاجمی یعنی نان-ابلاتیو انجام میشود. در روش تهاجمی لیزر درمانی لایه سطحی پوست صورت توسط بخار از بین میرود و پوستی که قصد درمان و بازسازی آن را دارید از طریق روش های فیزیکی برداشته میشود که باعث میشود پوست تازه دوباره رشد کند و جایگزین لایه قبلی شود. اما در روش غیر تهاجمی یا نان-ابلاتیو لیزر به لایه های پوستی عمیق تر در صورت شما نفوذ میکند و مشکلات پوستی را که از لایه های پوستی زیرین نشات میگیرد از بین میبرد و به لایه های سطحی پوست شما آسیب نمیرساند.

شفاف سازی پوست صورت

کرم های سنباده ایی چه تاثیری بر روی شفاف سازی پوست صورت دارد

اسکراب کرمی و یا همان کرم های سنباده ایی یکی دیگر از لایه بردار های پوستی میباشد که کار آن شفاف سازی پوست صورت و از بین بردن پوست های مرده میباشد و برای افرادی مناسب میباشد که به لایه برداری عمیق احتیاجی ندارند. در کرم های سمباده ایی ذرات زبری موجود است که با ماساژ آن بر روی صورت سلول های مرده از بین میروند البته این کرم برای جوش های سر سیاه هم کارایی دارد و پوست های چرب را به تعادل میرساند.

بیشتر مطالعه کنید : هایفوتراپی

کرم های لایه بردار چه تاثیری بر روی شفاف سازی پوست صورت دارند

اگر پزشک شما برای شفاف سازی پوست صورت شما از کرم های لایه برداری استفاده میکند باید بدانید که این کرم ها بر حسب میزان لایه برداریشان به سه سطح متوسط سطحی و عمیق درجه بندی میشوند. و باید در مصرف آنها بسیار دقت کرد چرا که این کرم ها خاصیت لایه برداری قوی دارند و به راحتی سلول های مرده پوست را از بین میبرند.

پزشکان بیشتر کرم های لایه بردار را برای از بین بردن چین و چروک و لکه های بارداری کک و مک زخم های خفیف آکنه تجویز میکنند. معمولا زمانی پزشکان کرم های لایه برداری را تجویز میکنند که کرم های روشن کننده پوست نتواند نیاز بیمار را برطرف کند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده مکرر از لایه بردارها باعث میشود که پوست شما نازک و حساس شود و بعد از برخورد نور خورشید از قبل هم تیره تر شود به همین دلیل توصیه میشود بعد از استفاده از لایه بردارها جهت شفاف سازی پوست صورت، از کرم های ضدآفتاب استفاده شود.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649