عوارض پروتز لب

0

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع عوارض پروتز لب بپردازیم. امروزه در جهان عمل های زیبایی زیادی صورت میگیرد و بیشترین طرفداران این عمل های زیبایی خانم ها هستند. انسان ها زیبایی را دوست و همواره دوست دارند زیبا دیده شوند به همین دلیل بیشتر به سمت عمل های زیبایی میروند، یکی از عمل های زیبایی که امروزه بسیار در میان خانم ها رواج پیدا کرده عمل زیبایی پروتز لب میباشد. بیشتر خانم هایی عمل پروتز لب را انجام میدهند که دوست دارند لب هایی حجیم و زیباتر داشته باشند اما برای پروتز لب باید نکاتی را رعایت کرد با ما همراه باشید تا انواع پروتز لب و مزایا و معایب این عمل زیبایی را برای شما عزیزان شرح دهیم.

در این مقاله می خوانید :

پروتز لب چیست و چه کارایی دارد؟

امروزه در میان خانم ها لب های حجیم تر و پررنگتر طرفدار بیشتری دارد و افرادی که خواهان زیبایی بیشتر لب های خود هستند معمولا به عمل های زیبایی روی می آورند. یکی از عمل های زیبایی که طرفدار زیادی هم دارد پروتز لب میباشد.  در پروتز لب فرد میتواند لب های باریک و نامتقارن خود را قرینه سازی و حجیم بکند. معمولا خانم هایی که سنشان افزایش پیدا کرده و چربی پوست صورت آنها کمتر شده میتوانند با پروتز لب های خود صورتی جوان تر و زیباتر داشته باشند. پروتز لب از طریق روش های مختلفی انجام میشود که شامل تزریق چربی به لب، ایمپلنت لب ، پرکننده های پوستی، ژل میشود. پروتز لب باعث میشود لب های شما حجیم تر، برجسته تر، خوش رنگ تر شود و چهره ایی زیباتر و جوان تر داشته باشید. البته به شما پیشنهاد میدهیم قبل از انجام هر عملی در آن زمینه آگاهی های لازم را کسب کنید و خطرات و مزایای آن را بسنجید.

پروتز لب چند نوع میباشد؟

پروتز لب به روش های مختلفی انجام میشود که هرکدام مزایا و معایب خود را دارد. در پروتز لب به روش موقت فرد باید هر چند مدت یکبار برای شارژ مجدد حجم لب به پزشک مراجعه کند و حداقل تهاجمی میباشد. اما در روش دائمی فرد نیازی به مراجعه دوباره به پزشک ندارد‌. تزریق چربی به لب یکی دیگر از روش های پروتز لب میباشد. در تزریق چربی فرد از چربی های بدن خود برای افزایش حجم لب خود استفاده میکند. اسید هیالورونیک یکی دیگر از روش های پروتز لب میباشد در این روش فرد پرکننده اسید هیالورونیک را به لب خود تزریق میکند این اسید باعث افزایش حجم و بهبود فرم لب مشتری میشود. اسید هیالورونیک یکی از ماده های طبیعی در بدن انسان است. تزریق کلاژن به لب ها از روش های پروتز لب میباشد. کلاژن یکی از پرکننده های لب است که پزشکان از آن برای فرم دهی به لب استفاده میکنند علاوه بر لب این ماده برای رفع چین و چروک صورت، پیشانی،دور دهان بسیار موثر میباشد.

عوارض پروتز لب

امروزه استفاده از پرکننده ها برای افزایش حجم لب بسیار رواج پیدا کرده است. پرکننده های لب انواع زیادی دارد و فرد میتواند در میان پرکننده ها یکی را انتخاب کند. امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی روش هایی جدیدی آمده است که متخصصان زیبایی برای افزایش حجم لب به صورت دائمی استفاده میکنند.

در پروتز لب چه نکاتی وجود دارد؟

معمولا افرادی که از پرکننده هایی مانند ژل برای افزایش حجم لب استفاده میکنند میتوانند نتیجه را بعد از گذشت ۳۰ دقیقه مشاهده کنند. در پروتز لب نیازی نیست که فرد از بی حسی برای انجام عمل جراحی استفاده کند چرا که همراه با پرکننده ایی که به لب فرد تزریق میشود لیدوکائین و انواعی از بی حس کننده ها هم تزریق میشود. پروتز معمولا نتایج موقتی دارد و پس از گذشت زمان کوتاهی از تزریق حجم لب کمتر میشود و فرد باید بعد از ۴ یا شش ماه به پزشک جهت شارژ مجدد تزریق ژل لب مراجعه کند. بیشتر خانم ها امروزه بعد از پروتز لب و بدست آمدن نتایج دلخواهشان در پی این هستند که حجم لب خود را به صورت دائمی افزایش دهند که دیگر نیاز به مراجعه به پزشک نداشته باشند.

بیشتر مطالعه کنید : سانترال لب

مدت زمان لازم برای بهبودی فرد بعد از پروتز لب چقدر است؟

معمولا بعد از پروتز لب فرد باید بعد از یک روز به فعالیت روزمره خود ادامه دهد اما اگر فردی از روش تزریق ژل برای حجیم کردن لب خود استفاده کند مدت زمانی که طول میکشد فرد به فعالیت روزمره خود برگردد بستگی به عمل جراحی او دارد معمولا افرادی که طی عمل جراحی زیبایی لب از پرکننده ها استفاده میکنند دچار قرمزی و تورم میشوند که دائمی نیست و بعد از گذشت یک هفته به طور کامل قرمزی و تورم از بین میرود. در صورتی که فرد پوست لبش حساس باشد و قرمزی ادامه داشته باشد مدت زمان بهبودی تا سه هفته طول میکشد و همچنین اگر دچار سردرد شود میتواند با تجویز پزشک از مسکن  استفاده کند.

قبل و بعد از پروتز لب چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

افرادی که قصد دارند عمل جراحی زیبایی لب را انجام دهند باید طبق دستورات پزشک خود داروهای تجویز شده را مصرف کنند. در صورتی که فردی برای افزایش حجم لب خود از تزریق چربی و یا پروتز لب استفاده میکند باید نکاتی را رعایت کند که به شرح زیر میباشد:

 1. در صورتی که فرد از داروهایی به غیر از داروهای تجویز شده پزشک مصرف میکند باید مصرف آنها را متوقف کند آن هم دو هفته قبل از عمل جراحی لب
 2. فرد باید نیمه شب روز قبل از عمل غذا یا آب مصرف نکند
 3. فرد باید در هین عمل جراحی زیبایی هیچگونه آرایشی بر روی صورت خود نداشته باشد و از استفاده جواهرات ،لنز های چشم بپرهیزد
 4. معمولا افرادی که عمل جراحی زیبایی لب را انجام میدهند تا سه روز به استراحت احتیاج دارند، برای این سه روز میتوانند وسایلی جهت سرگرمی برای خود تهیه نمایند.
 5. اگر قبل از عمل جراحی لب دچار بیماری هایی نظیر سرماخوردگی ، گلودرد، تبخال و یا هر بیماری دیگری باید به پزشک خود اطلاع دهید که در هین عمل دچار مشکل نشوید.
 6. افرادی که قصد عمل جراحی لب را دارند باید قبل از عمل استحمام کنند چراکه بعد از عمل جراحی نمیتوانند استحمام کنند و خانم ها باید در هین عمل لاک ناخن نداشته باشند و آقایان هم قبل از عمل جراحی لب باید صورت خود را اصلاح کنند
 7. بعد از تمام شدن عمل جراحی و گذراندن دوره بهبودی میتوانید بالش و پتویی را در ماشین خود بگذارید
 8. فرد برای انجام عمل جراحی پروتز لب باید تمامی مدارک پزشکی خود به همراه دفترچه بیمه را همراه خود داشته باشد.
 9. خانم ها و آقایانی که قصد انجام عمل جراحی و پروتز لب را دارند سعی کنند در هنگام عمل لباس هایی گشاد و زیپی بپوشند واز پوشیدن لباس تنگ بپرهیزند.
 10. بعد از عمل جراحی و پروتز لب فرد باید کیک و آب میوه های شیرین مصرف کنند که دچار افت قند نشوند
 11. فردی که عمل جراحی و پروتز لب را انجام داده باید تا ۲۴ ساعت توسط شخصی مراقبت شود.

عوارض پروتز لب

فرد بعد از پروتز لب و عمل جراحی باید چه مراقبت هایی انجام دهند؟

بعد از عمل جراحی و پروتز لب فرد به بخش مراقبت های بعد از عمل منتقل میشود تا مدتی زیر نظر پزشک خود باشید و از سلامتی شما مطمئن شوند. فرد معمولا بعد از انجام پروتز لب و عمل جراحی دچار تاری در دید خود میشوند که علت آن پمادی میباشد که در هنگام عمل جراحی به چشم شما میزنند که چشم شما در هین عمل دچار مشکل نشود و بعد از گذشت زمان بهبودی فرد مرخص میشود البته ناگفتنی نماند که مدت زمان بهبودی هر فرد متفاوت میباشد. بعد از مرخصی فرد از بیمارستان باید سه روز مطلق استراحت کند در منزل و دو بالش را زیر سرش بگذارد که لب دچار تغییر فرم نشود. افراد باید برای کاهش درد خود بعد از عمل جراحی باید از مسکن استامینوفن استفاده کنند و استفاده از مسکن های دیگر توصیه نمیشود. بعد از عمل باید از مصرف سیگار و استنشاق هرگونه دود خودداری کنند. فرد بعد از عمل جراحی تا چند ساعت در لب خود دچار بی حسی میشود و بعد از گذشت مدتی احساس پری در لب خود میکنید و حس سوزشی که بعد از پروتز لب دارید با مصرف مسکن ها و دارو های تجویز شده پزشک از بین میرود. بعد از پروتز و عمل جراحی لب فرد باید فقط مایعات مصرف کند و از دست زدن به لب
خودداری کند. فرد بعد از عمل جراحی امکان تورم و قرمزی در لب وجود دارد که بعد از مدتی از بین میرود.

عوارض پروتز لب چیست؟

یکی از عوارض پروتز لب حساسیتی میباشد که فرد نسبت به مواد موجود در پروتز لب که برای او استفاده میشود دارد و بهتر است فرد برای جلوگیری از هرگونه مشکلات بیماری های خود را به پزشک خود اطلاع دهد. پزشک باید با توجه به شرایط بدنی فرد بهترین روش را برای پروتز لب انتخاب کند و ماندگاری پروتز لب در فرد بستگی به این دارد که چگونه مولکول های پرکننده را مختل میکند و در این صورت متخصص زیبایی میتواند میزان ماندگاری پروتز لب را به شما میگوید. ما به شما پیشنهاد میکنیم برای پروتز لب خود و انتخاب راه درست قبل از هرکاری آگاهی های لازم را بدست آورید. در پروتز لب گاهی اوقات ممکن است فرد دچار سفتی، عفونت ، زخم شود به هر حال انتخاب با خود شماست.

بیشتر مطالعه کنید : تزریق بوتاکس

انتخاب شما در روش پروتز لب بسیار تاثیر گذار میباشد چرا که استفاده از مواد مرغوب در پروتز لب باعث میشود ماندگاری بالاتری داشته باشد و شما فرم دلخواه لب خود را بدست آورید. از عوارض جانبی پروتز لب میتوان به قرمزی، کبودی، ناراحتی جزئی، عفونت،تورم ، حساسیت اشاره کرد که معمولا این عوارض جانبی در مدت زمان کوتاهی از بین میرود. فرد میتواند با مراقبت های درست از عوارض بیشتری مانند اختلالات عصبی صورت ، خونریزی، ضایعات عود مجدد،آلرژی چندگانه پیشگیری کند. پزشک در صورتی که فردی دچارمشکل شود با تزریق اسید هیالورونیک مشکل را برطرف میکند.

چه کسانی میتوانند پروتز لب را انجام دهند و آیا فرد بعد از عمل دچار درد میشود؟

افرادی بیشتر متقاضی عمل های جراحی لب و پروتز لب میباشند که لب هایی باریک داشته باشند ویا در اثر کهولت سن چربی های پوست خود را از دست داده باشند که با پروتز لب چهره ایی جوان تر پیدا میکنند. افرادی که بعد از تولد دچار مشکلاتی نظیر نامتقارنی در لب های خود هستند و یا در تصادف فرم لب هایشان دچار مشکل شده هم میتوانند عمل جراحی لب را انجام دهند. برخی از افراد دوست دارند بدانند که این عمل جراحی درد دارد یا نه ، که باید گفت در هنگام عمل جراحی فرد هیچگونه دردی را حس نمیکند چراکه از بی حسی استفاده میشود در مواد پروتز و در هنگام عمل هم از مواد بی حسی استفاده میشود و بیشتر افرادی که جراحی زیبایی لب را انجام داده اند گفته اند که در هنگام عمل دردی را حس نکرده اند ولی بعد از عمل برای تسکین درد بعد از رفتن بی حسی مسکن مصرف کرده اند که درد را کنترل کند.

عوارض پروتز لب

انتخاب دکتر در پروتز لب چه اهمیتی دارد؟

زمانی که فردی ماشینش دچار مشکل شود سعی میکند از دیگران آدرس مکانیک ماهر و با تجربه ایی را بگیرد که یک بار هزینه کند و دوباره با مشکل روبه رو نشود در امر عمل جراحی هم همین مسئله برای فرد پیش می آید و باید سعی کند پزشکی را انتخاب کند برای انجام پروتز لب که در زمینه جراحی لب متخصص باشد و تجربه زیادی داشته باشد که شما دچار مشکلات پوستی و هزینه های اضافی نشوید. معمولا پزشکانی که با در این زمینه تخصص دارند جراحان پلاستیک، متخصصین پوست، جراحان زیبایی صورت میباشند. معمولا پزشکان بعد از عمل جراحی لب جلسه ایی برای مشاوره با بیمار میگذارند که میزان رضایت و فرم لب را معاینه کنند که این جلسه مشاوره هزینه جدایی برای بیمار دارد.

هزینه پروتز لب

پروتز لب معمولا با توجه به انتخاب فرد نسبت به پروتزی که میخواهد انجام دهد دارای هزینه های متغییر میباشد البته نوع مواد بی حسی در پروتز لب و هزینه دست مزد پزشک هم خود برای فرد هزینه هایی جدا میباشد .پروتز لب نسبت به دیگر روش های افزایش حجم لب بیشتر میباشد و قیمت پروتز لب در انواع شهر ها متفاوت است ، فرد میتواند با پرس و جو از چند محل متغییر نرخ پروتز لب را بدست آورد و از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کند ولی معمولا قیمت پروتز لب در شهر ها و شهرستان ها پایین تر از تهران میباشد. به طور میانگین میتوانیم بگوییم که قیمت پروتز لب در مطب های دکتر چیزی حدود ۲ یا ۴ میلیون میباشد ولی شما باید در زمینه قیمت پرس و جوی زیاد کنید که به خاطر نداشتن قیمت های روز متحمل هزینه های سنگین نشوید

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649