معرفی قرص جلوگیری از ریزش مو

0

بهترین قرص ضد ریزش مو برای زنان

همانطور که می دانید ریزش مو یک تغییر حالت ناخوشایند در انسان می باشد و معمولا برای همه ی افراد در طول زندگی این اتفاق پیش می آید و تاثییر بدی بر روی روحیه ی تعدادی از افرادی که خیلی بر روی مو های خود حساس هستند می گذارد.در ادامه به بررسی انواع قرص ضد ریزش مو می پردازیم.

البته ریزش مو در اکثر مواقع با یک دلیل خاص در بدن ایجاد می شود اما در مواردی هم دیده شده که دلیلی جز وراثت نداشته اند در شرایط این چنینی بدون شک راه حل و درمانی وجود خواهد داشت که یکی از آن ها استفاده از قرص ضد ریزش مو و رفع ریزش مو می باشد.

انواع قرص جلوگیری از ریزش مو

قرص ضد ریزش مو با عنوان قرص های ویتامین شامل اکتیواتور، پرفکتیل، پلاتینوم  و… است هرکدام از این قرص ها به نحوی در کنترل ریزش مو موثر می باشند،البته این قرص ها رابه صورت قرص هورمونی برای جلوگیری از ریزش مو نیز تولید می کنند.

درنهایت می توان نتیجه گرفت که ویتامین ها بر روی مو های انسان تاثیرات بسزایی دارند زیرا تمامی مواد معدنی که برای بدن لازم است را می توانند به ما بدهند، علاوه بر ویتامین ها نوع دیگری از قرص ضد ریزش مو آسپرین که به نوبه خود توانسته موفق در جلو گیری از ریزش مو باشد.

بیشتر بخوانید : بهترین درمان ریزش مو

مزایای استفاده از قرص جلوگیری از ریزش مو

طبق تحقیقاتی که متخصصان این زمینه انجام داده اند متوجه شده اند که استفاده از  قرص ضد ریزش مو یکی از مطلوب ترین راه هایی است که در حال حاضر برای درمان ریزش مو در زنان مورد استفاده قرار می گیرد زیرا این روش یکی از شیوه های کم خطر درمان ریزش مو می باشد.

روش استفاده از قرص جلوگیری از ریزش مو

برای آنکه از روش و طرز استفاده از قرص ضد ریزش مو آگاه شوید ابتدا می بایست دلیل اصلی ریزش موی خود را بیابید زیرا ریزش مو دلایل مختلفی دارد و هر قرص نیز مربوط به یک علت خاص که باعث ریزش مو در شما شده است می باشد.

اگر قرصی را بدون آنکه اطلاع داشته باشید چرا مو های شما ریزش پیدا کرده مصرف کنید ممکن است تاثیری بر روی مو های شما نگذارد و توانایی حل مشکل را نداشته باشد و در بعضی مواقع این امکان وجود دارد که باعث تشدید ریزش مو نیز شود پس بهتر است قبل از استفاده از این قرص ها به پزشک مراجعه کرده ودلیل اصلی ریزش موی خود را بیابید.

به عنوان مثال کسانی که به دلیل مشکلات تیروئیدی و یا وجود اختلال هورمونی در بدنشان دچار ریزش مو شده اند  و یا کسانی که ریزش مو در آن ها جنبه ی وراثتی دارد استفاده از قرص ضد ریزش مو تاثیری بر جلوگیری از ریزش و رشد موی آن ها ندارد.البته قرص هایی تولید شده اند که سرعت ریزش مو در این افراد را کم می کند اما همچنان برای آن دسته از انسان ها که مشکلاتی از قبلی وراثت یا کم کاری تیروئید دارند تاثیر اصلی قرص های پرفکتیل، پلاتینیوم و هیراکتیواتور بر روی تقویت مو و کم کردن سرعت ریزش مو های آن ها بوده و نباید انتظار کامل درمان را داشته باشند.

انواع ریزش مو هایی که مصرف قرص بر روی آن ها تاثیر دارد:

 • افرادی که به دلیل کبود ویتامین ها و موادمعدنی به خصوص ویتامین های گروه B دچار ریزش  شده اند
 • ریزش مو به علت کم خونی
 • استرس
 • کاهش وزن شدید
 • ریزش مو در افرادی که دارو های خاصی مانند دارو های شیمی درمانی استفاده می کنند.
 • ریزش مو برای آن دسته از افرادی که از مواد شیمیایی مانند حالت دهنده ها و ژل استفاده می کنند.

جدول مقایسه بهترین انواع قرص های ویتامین

اگر بخواهیم برای شما قرص های ویتامین مورد استفاده تقویت مو را بررسی و مقایسه کنیم می توان اینگونه گفت که قرص ضد ریزش مو  قرص های پرفکتیل پلاتینیوم، هیرویت و نورکرین از بهترین قرص های مولتی ویتامین و مینرال موجود در بازار برای تقویت مو می باشند.

قرص جلوگیری از ریزش مو

اما باتوجه به تجربه ای که از مراجعه افراد مختلف به داروخانه ها به دست آمده به این نتیجه دست یافته اند که هریک از قرص های بالا مخاطبان زیادی دارند که از آن ها برای تقویت موی سر خود نتیجه مطلوبی را گرفته اند.

توصیه می کنیم پس از استفاد یکی از قرص ضد ریزش مو موجود درجدول بالا اگر نتیجه مثبتی را مشاهده نمودید قرص خودرا عوض نکنید و همچنان به مصرف مداوم آن ادامه دهید، اما اگر به یک نتیجه خاصی دست نیافتید و تاثیری از مصرف آن بر روی مو های خود بدست نیاوردید بهتر است با یک داروساز یا  پزشک متخصص مشورت کنید تا بتواند شما را در انتخاب قرص مناسب راهنمایی کند.مقایسه قرص های ویتامین به لحاظ میزان تاثیری که بر روی تقویت مو دارند.

تمامی قرص هایی که در مطلب فوق به آن اشاره کردیم تاثیر فراوانی در تقویت مو های شما دارند زیرا برای داشتن یک موی سالم ومناسب نیازمند ویتامین و مواد معدنی  به مقدار لازم در بدن خود هستید، که این مواد و ویتامین ها عبارت اند از:

 • ویتامین های گروه ب مخصوصا ب ۶
 • سیستئین
 • متیونین
 • زنیک

که همه ی این موادی که نام بردیم در ترکیبات تمامی قرص های ویتامین که در جدول فوق ذکر شد مشترک می باشند تنها تفاوتی که میان آن ها وجود دارد میزان تاثیر گذاری بر تقویت مو ها می باشد.

 • مقدار به کار رفتن ویتامین در قرص ها و مواد معدنی در ترکیبات آن متفاوت است.
 • کیفیت اسفتاده از مواد اولیه نیز در ساخت قرص ها با هم فرق دارند.

بیشتر بخوانید : راهکارهای کاربردی برای رشد سریع مو

به عنوان مثال مقدار ویتامین و مواد معدنی که در قرص پرفکتیل و یا پلاتینویم به کار رفته ار بقیه قرص ها بیشتر است و در سوی دیگر قرص های سیستین ب۶ ایرانی  فرمول ساخت مشابهی با  سیستین ب۶ بایول دارند اما میزان رضایت  مردم از نوع سیستین ب۶ بایول بیشتراز نوع ایرانی بوده است البته باید توجه داشته باشید که قیمت نوع خارجی به مراتب بیشتر است

مقایسه ویتامین ها از لحاظ میزان تاثیر گذاری بر رشد مجدد مو

در کل می توان گفت که میزان تاثیر گذاری قرص ضد ریزش مو در زنان مانند قرص های ویتامین برای رویش مجدد موخیلی زیاد نیست، زیرا لازم است که برای رشد مجدد مو یک جریان خون مناسب در کف سر داشته باشید تا بتوانید خون رسانی بهتری به فولیکول های مو انجام دهید.پس از خون رسانی مناسب فولیکول های موی شما تحریک شده و درنتیجه آن مو های جدیدی بر روی سر شما رشد خواهند کرد، به همین دلیل سعی شده برای رفع آن و به حرکت دراوردن جریان خون در کف سر محلولی را به نام ماینوکسیدل بسازند که تاثیر زیادی برای این مشکل داشته است البته می توانید

از ویتامین ها به صورت قرص مکمل در کنار استفاده از این محلول بهره بگیرید.ویتامین ها و مواد معدنی که در خون رسانی کف سر موثر می باشند عبارت اند از:

 • ویتامین های گروه ب ( ویتامین نیاسین یا PP
 • ویتامین E
 • کوآنزیم Q10

در میان قرص های ویتامین که مقایسه شدند قرص ضد ریزش مو هیرویت ویتامین ب۳ زیادی را درخود دارد(۲۰ میلی گرم) و بعد از آن قرص های اکوفن؛ نوتری کپ و پرفکتیل پلاتینیوم با ۱۸ ملی گرم ویتامین ب ۳ در رتبه های بعدی قرار می گیرند.

میزان ویتامینE موجود درقرص هایی که در مطلب فوق مقایسه شدند، قرص ضد ریزش مو پرفکتیل پلاتینیوم با ۵۰ میلی گرم و هیراکتیوتور با ۱۲ میلی گرم و رتبه سوم نوتری کپ است که ۱۰ میلی گرم ویتامین E دارد.درخصوص کوآنزیم Q10 تنها قرصی که در ترکیباتش آن را دارد پرفکتیل پلاتینیوم می باشد  قرص ضد ریزش مو نورکرین  به دلیل داشتن ترکیب مخصوص ماریلکس  این توانایی را دارد که از ریزش مو های شما جلوگیری کرده و باعث ایجاد مو های تازه بر روی سر شما شود.

قرص ضد ریزش مو پرفکتیل پلاتینیوم

همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم قرص ضد ریزش مو پرفکتیل پلاتینیوم در کل جز بهترین قرص های تقویت مو و کاهش ریزش در ایران می باشد و علاوه بر ترکیباتی که قبلا به آن اشاره کردیم  عصاره انگور، نیاسین، بیوتین، سیستئین وزینک نیز درتولید آن به کار رفته است.

قرص پرفکتیل پلاتینیوم

ترکیبات این قرص شامل موارد زیر است:

 • آلفا لیپوئیک اسید که برای ضد التهاب می باشد
 • ویتامین c دارای خاصیت آنتی اکسیدانی
 • بتا کروتن از مشتقات ویتامین A و یتامین D می باشد که خاصیت تقویت کنندگی را دارند
 • مواد معدنی شامل سیلیکون، آهن، منیزیم، مس، منگنز و منیزیم که همگی برای داشتن یک موی سالم برای یک انسان ضروری می باشند.

همه این مواد در کنار یکدیگر باعث تولید قرص ضد ریزش مو پرفکتیل پلاتینیوم شده اند که مجموعه ای کامل از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.

کاشت مو

قرص ضد ریزش مو هیرویت

قرص ضد ریزش مو در زنان که بسیار پرطرفدار و پر فروش در بازار نیز است قرص انگلیسی هیرویت می باشد همانطور که درمقایسه بین قرص ها نیز به آن اشاره کردیم پس از پرفکتیل پلاتینیوم هیرویت در رده دوم بهترین قرص ها از لحاظ میزان تاثیری که بر تقویت و رشد مجدد مو ها داشته قرار دارد.

قرص هیرویت

علاوه بر ترکیباتی که در مطالب فوق در ساخت هیدرویت به آن اشاره کردیم  در تولید این محصول از مواد دیگری به شرح ذیل استفاده شده است:

 • ژلاتین هیدرولیز شده ( از گوشت گاو میش) این ماده منبع بسیار مناسبی برای تامین آمینو اسید لازم برای بدن و تقویت مو می باشد.
 • کولین سبب کاهش خشکی در مو های شما شده و همچنین مجعد شدن مو ها را کم می کند.
 • مخمر انواع مختلف ویتامین ها و مواد معدنی را درخود جای داده است که در تقویت مو ها نقش بسزایی دارد.

قرص ضد ریزش مو نورکرین

علاوه برماریلکس، این قرص در ترکیبات خود از موارد ذیل بهره می گیرد.

قرص نورکرین

 • عصاره دم اسب ( البته برای مردان از شنبلیله استفاده شده است)
 • عصاره روغن کبد ماهی که خاصیت آن برای ضد التهاب می باشد و بسیار قوی است.
 • سیلیکا توانایی جلوگیری از سفیدی زود رس مو ها را دارد.

این موارد در کنار ماریلکس توانسته اند قرص نورکرین را تشکیل دهند و به لحاظ میزان تاثیر گذاری بر تقویت و رشد مجدد مو ها بعد از پرفکتیل پلاتینیوم و هیرویت در جایگاه سوم قرار دارد نورکرین زنانه که در ترکیباتش بجای شنبلیله از عصاره دم اسب استفاده شده در درمان ریزش مو با الگوی زنانه بسیار موثر بوده و نتایج مطلوبی به دست آمده است.

قرص ضد ریزش مو ریجن دایت

این قرص محصول کشور ایتالیا می باشد که جز پرطرفدار و موثر تری قرص ها در زمینه تقویت مو بشمار می رود.

قرص ریجن دایت

علاوه بر مواردی که درجدول بالا به آن اشاره کردیم سلنیوم، ویتامین E و مس نیز در ترکیبات این محصول شگفت انگیز به کار رفته است که آن را به یکی از بهترین و کامل ترین قرص های مکمل برای تقویت مو تبدیل کرده است توجه داشته باشید که این قرص نمی تواند موجب رشد مجدد مو ها در شما باشد تنها نقطه قوت آن تقویت مو های سر می باشد که از ریزش جلوگیری بعمل می آورد.

قرص ضد ریزش مو آکوفن

قرص اکوفن بایول یکی از معروف ترین قرص های تقویت مو در ایران می باشد هرچند این محصول در مقایسه با قرص های پرفکتیل پلاتینیوم، هیرویت، نورکرین، ضعیف تر می باشد اما در کل نسبت به سایر محصولات موجود در بازار وضعیت بهتری دارد  و همچنان جز بهترین قرص های تقویت کننده موی سر می باشد.

قرص آکوفن

این قرص علاوه بر داشتن ویتامین های B، سیستئین، متیونین و زینک، که در مطالب فوق نیز به فواید آن ها اشاره کرده ایم در ترکیبات خود مواد دیگری  استفاده کرده است که شامل موارد ذیل می باشد.

 • پروتئین هیدرولیز شده گندم و کنجد  که باعث بالا بردن استقامت و انعطاف پذیری مو ها می شوند.
 • جلبک اسپیرولینا که این ماده در ترکیبات خود آمینو اسید و بتاکرون دارد که بسیار مناسب برای تقویت مو می باشند.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649