مراقبت بعد از تزریق ژل لب

0

مراقبت بعد از تزریق ژل لب به چه صورت است؟

مقاله ای که امروز قصد داریم برای شما مورد بررسی قرار دهیم درباره ی مراقبت بعد از تزریق ژل لب است، پیشنهاد می کنیم مطالب امروز را از دست ندهید چرا که خالی از لطف نیست.

امروزه تعداد عمل های زیبایی روز به روز در حال افزایش است، یکی از آن ها تزریق ژل به لب است که مستلزم توجه به یکسری نکات می باشد در غیر اینصورت علاوه بر اینکه نتیجه دلخواه حاصل نمی شود بلکه ممکن است مشکلات دیگری نیز برای شخص به وجود آید. در ادامه هر آن چه باید در این باره بدانید را به شما خواهیم گفت.

در این مقاله می خوانید :

 

ژل لب چیست و تزریق آن چگونه انجام می شود؟

ژل لب ماده ای است که از اسید هیالورونیک تهیه شده است، این ماده در بافت های همبند پوست نیز وجود دارند پس تزریق آن به هر نقطه از صورت یا بدن اختلالی به وجود نمی آورد. از ژل برای برجسته سازی و فرم دهی به لب استفاده می شود. مدت زمان باقی ماندن آن در بدن چیزی حدود ۶ تا ۱۲ ماه است که پس از این زمان در صورت تمایل باید برای ترمیم آن اقدام کرد. برای تزریق ژل لب با استفاده از یک سرنگ و سررنگ مخصوص ژل را در زاویه های مختلف به لب تزریق می کنند، برای این که نتیجه ی مطلوبی از آن به دست آید باید پزشک معالج ماده ی مورد نظر را به لایه ی میانی پوست تزریق کند.

پیش از تزریق ژل به لب رعایت چه نکاتی لازم است؟

از آن جایی که تزریق ژل نیز جز مواردی به شمار می آید که روی زیبایی تاثیر به سزایی دارد در نتیجه بایستی پیش تزریق ژل به یکسری نکات توجه کرد، از جمله این نکات می توان موارد زیر را نام برد:

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

 • پیش از هر کار باید به دنبال یک پزشک ماهر باشید، نمونه کارهای او را ببینید تا از مهارت او اطمینان یابید.
 • پیش از این که برای تزریق آماده شوید پزشک حتما باید لب شما را مورد معاینه قرار دهد تا در صورت وجود هرگونه مشکل آن را به شما اطلاع دهد و اقدامات لازم تذکر داده شود.
 • مدل های مختلفی برای فرم لب وجود دارد که بهتر است آن را با توجه به سایز فعلی لب، ابعاد صورت و میمیک لب انتخاب کنید.
 • تزریق ژل هیچ گاه نباید تنها در دو طرف لب صورت گیرد، بلکه باید با توجه به قسمت مرکزی آن انجام شود.
 • با توجه به استاندارد هایی که برای زیبایی لب وجود دارد، لب بالا باید نسبت به لب پائینی کوچکتر و عقب تر باشد، میزان استاندارد آن ۲۰ درصد است.
 • گاهی برخی از افراد نیاز دارند که اصلاحات دیگری نیز انجام دهند به طور مثال فک آن ها زاویه مناسبی ندارد و یا کوچک است، اگر شما هم چنین مشکلی داشته باشید پزشک به شما خواهد گفت حتی می تواند با استفاده از تزریق ژل به رفع آن بپردازد.
 • پیش از تزریق ژل حتما به مارک آن دقت کنید.
 • در صورتی که دچار تبخال و مشکلات این چنینی هستید بهتر است اجازه دهید رفع شود سپس برای تزریق ژل اقدام کنید.

بیشتر مطالعه کنید : تزریق ژل لب مدل عروسکی

بیشتر مطالعه کنید : تزریق ژل لب مدل قلبی

مراقبت بعد از تزریق ژل لب شامل چه مواردی می باشد؟

شما پس از آن که تزریق را انجام دادید نیز باید مراقبت های لازم را داشته باشید در غیر این صورت ممکن است به زیبایی شما آسیب برسد یا این که تاثیر ژل از بین برود، مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل لب به شرح زیر است:

 • تا ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل نباید به هیچ عنوان از لوازم آرایشی استفاده کنید.
 • تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق باید از انجام کارها و ورزش های سخت، مصرف مشروبات الکی و مصرف سیگار خودداری کنید.
 • توصیه می شود تا یک هفته پس ازتزریق ژل از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری کنید، در صورت قرار گرفتن حتما از کلاه آفتابی استفاده کنید.
 • از دیگر مراقبت بعد از تزریق ژل لب این است که از دستکاری و ماساژ لب تا ۷۲ ساعت پس از تزریق خودداری کنید.
 • تا دو هفته بعد از تزریق ژل به لب سعی کنید در برابر گرمای زیاد مثل سونا یا حمام آب داغ قرار نگیرید زیرا در این مدت ژل در حال فیکس شدن با لب است و در صورت رسیدن گرمای زیاد به آن امکان دارد که ژل تغییر حالت دهد.
 • توصیه می شود تا ۷۲ ساعت پس از تزریق از خوردن غذاهای سفت و یا گاز زدن به غذاها خودداری کنید، بهتر است در این مدت مایعات بیشتری مصرف شود.
 • این احتمال وجود دارد که تا ۲ هفته پس از تزریق دچار قرمزی، کبودی، درد و تورم باشید، اما هیچ جای نگرانی نیست چرا که با مصرف داروهایی که پزشک تجویز می کند به راحتی می توانید از شر مشکلات این چنینی خلاص شوید.

هر یک از ژل هایی که برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرند چه تفاوتی با دیگری دارند؟

اگر تا به این قسمت از مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید حالا باید از تمامی جزئیات تزریق ژل از جمله مراقبت تزریق ژل لب که یکی از اساسی ترین هاست اطلاع داشته باشید. جالب است بدانید که هر یک از ژل ها می تواند با دیگری تفاوت داشت باشد، این تفاوت در ماده ی اصلی به کار برده شده در آن هاست که به شرح زیر است.

بیشتر مطالعه کنید : سانترال لب

 • ژل های حاوی کلاژن

میزان ماندگاری این ژل چیزی حدود ۲ تا ۴ ماه است که کمترین ماندگاری را دارد.

 • ژل های حاوی هیالورونیک اسید

این ماده چون در بدن نیز وجود دارد در نتیجه برای هر کسی به میزان خاصی ماندگاری دارد، ۶ تا ۱۸ ماه میانگین آن است.

 • ژل های نیمه دائم

این ژل ها از ماده کلسیم هیدروکسی آپاتیت یا پلی لاکتیک اسید تولید می شوند که می توانند از ۱۸ ماه تا ۲۴ ماه ماندگاری داشته باشند.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

 • ژل های دائمی

مواد سازنده این ژل ها از مواد مصنوعی مثل پلی متیل متاکریلات است که تا ۵ سال می تواند در بدن بماند.

هزینه تزریق ژل لب چقدر است؟

با توجه به شرایط فعلی کشور و نوسانات ارزی تقریبا می توان گفت که هیچ چیز قیمت ثابتی ندارد حتی هزینه تزریق ژل لب، پس با این حال نمی توان رقم دقیقی برای آن بیان کرد، اما در این میان مواردی وجود دارد که تاثیر مستقیمی روی هزینه های تزریق ژل لب دارند از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدل انتخابی

اگر درباره ی تزریق ژل به لب اطلاعاتی داشته باشید می دانید که مدل های مختلفی وجود دارد که ظاهر هر یک با دیگری متفاوت است، همین تفاوت خود می تواند عاملی برای متغییر بودن قیمت ها باشد، مدل قلبی، عروسکی، روسی و باربی از جمله این مدل هاست.

 • میزان ژل تزریقی

میزان ژلی که شخص قصد دارد تزریق کند می تواند رابطه ی مستقیمی با میزان هزینه ای که از او دریافت می شود، داشته باشد از این رو هر چه ژل بیشتر باشد هزینه ی بیشتری نیز به همراه دارد.

 • مارک ژل

همانند هر چیز دیگری که شرکت های متعددی اقدام به تولید آن می کنند، ژل های تزریقی نیز از این قائده مستثنا نیستند، برخی از این مارک ها با قیمت های بیشتر و برخی با قیمت های کمتر به بازار عرضه می شوند، هر چه کیفیت بیشتر باشد هزینه ها نیز به طبع آن بالا خواهد رفت.

 • مهارت پزشک

شاید از این موضوع اطلاعی نداشته باشید اما لازم است بدانید که میزان مهارت پزشک نیز در این میان بی تاثیر نبوده و می تواند عاملی برای افزایش هزینه های دریافتی از بیمار باشد. هر چه پزشک با مهارت بیشتری این کار را انجام دهد دستمزد بیشتری خواهد داشت.

 • مکان تزریق ژل

جالب است بدانید که مطب پزشک نیز از دیگر گزینه های موثر بر افزایش یا کاهش قیمت است، به طور مثال پزشکی که تزریق ژل را در مطب خود انجام دهد هزینه ی ویزیت و دستمزد بیشتری برای بیمار در نظر می گیرد این در حالیست که اگر در بیمارستان یا کلینیک دولتی انجام شود چنین نیست و هزینه ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کنند.

بیشتر مطالعه کنید : تزریق ژل گونه

تزریق ژل به لب چه مزیت هایی دارد؟

اکر تا به این قسمت از مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید می دانید که در ابتدا گفتیم که تزریق ژل به لب نیز جز عمل های زیبایی به شمار می رود پس می توان گفت که مزیت هایی به همراه دارد از جمله این مزایا می توان به موارد فوق اشاره کرد:

 • با توجه به روش های زیادی که برای برجسته سازی لب وجود دارد باید گفت که تزریق ژل به دلیل داشتن موادی که در بدن نیز وجود دارند کمترین میزان کبودی و تورم را به همراه دارد این در حالیست که سایر روش ها معایب بسیاری دارند.
 • تمامی روش های تزریق کبودی و تورم را به همراه دارند زیرا با استفاده از سوزن این کار انجام می شود اما مزیتی که این روش به همراه دارد این است که به سرعت این عوارض از بین می روند.

بهترین ژل تزریقی صورت

 • از تزریق ژل تا ۶ ماه پس از آن نیز می توان آثار ژل را به خوبی مشاهده کرد، پس از این زمان به مرور از میزان برجستگی کاسته شده و باید برای ترمیم دوباره مراجعه کردو
 • با افزایش سن و ایجاد چین و چروک هایی روی پوست و اطراف لب، شکل کلی آن بهم می ریزد از این رو می توان با استفاده از تزریق ژل به جوان سازی آن پرداخت.
 • بسیاری از مردم تصور می کنند که با تزریق ژل به لب فرد احساس سنگینی می کند در حالی که این موضوع برای ژل صدق نمی کند به این خاطر که ماده ی سازنده ی آن از ماده ای است که درون بدن نیز وجود دارد.
 • از دیگر مزیت هایی که می توان برای آن نام برد این است که چون از موادی تشکیل شده که در بدن نیز یافت می شود پس حساسیت و آلرژی برای شخص به وجود نخواهد آورد.

از نظر پزشکان ژل های استاندارد باید از چه خصوصیاتی برخوردار باشند؟

هر دارویی که به منظور جوان سازی استفاده شود یا به نوعی برای جراحی های زیبایی مورد استفاده قرار گیرد معمولا قیمت بالایی دارد که شاید هر کسی نتواند از آن استفاده کند، از این رو عده ای افراد سودجو در صدد تولید نمونه مشابه و تقلبی آن بر می آیند از این رو توصیه می شود هیچ گاه به قیمت ارزان یک کالا اکتفا نکنید، موضوع مطرح شده برای ژل های تزریقی نیز صدق می کند از این رو توصیه می کنیم حتما در هنگام خرید توجه داشته باشید که آیا محصول مورد نظر دارای تاییدیه FDA می باشد یا خیر، در صورتی که از آن برخوردار نباشد احتمال به وجود آمدن هر گونه عارضه پوستی وجود دارد.

به طور کلی هر نوع ژلی که با بدن سازگاری کافی داشته باشد را می توان در دسته ژل های استاندارد قرار داد، خصیصه ی دیگری که باید یک ژل استاندارد داشته باشد این است که از ماندگاری قابل قبولی برخوردار باشد، البته میزان ژل تزریقی می تواند روی ماندگاری آن تاثیر داشته باشد.

بهترین کاندید های تزریق ژل لب چه کسانی هستند؟

تقریبا می توان گفت هر شخصی که زیبایی خود را دوست داشته باشد می تواند برای تزریق ژل اقدام کند اما در این میان برخی از افراد کاندیدای مناسب تری می باشند که در ادامه آن ها را نام برده ایم:

 • اشخاصی که در نزدیکی محل تزریق هیچ گونه عارضه پوستی مثل تبخال یا زگیل نداشته باشند، زیرا در صورت تزریق ممکن است که این عارضه تشدید شود.
 • کسانی که دارای لبی نازک هستند یا با بالا رفتن سن لب آن ها نازک شده و دچار یکسری چین و چروک شده است.

از این که مثل همیشه تا انتهای مطالب با ما همراه بودید نهایت تشکر را داریم، امیدواریم که مقاله ی امروزه رضایت مند بوده باشد.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649