مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

0

مهم ترین نکات قابل توجه در مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ کدام اند؟

 یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در داشتن صورتی زیبا، پوستی با طراوت و جوان است. به همین دلیل افراد زیادی اعم از زن و مرد، پیر و جوان به دنبال روشی برای جوان سازی و طراوت بخشیدن به پوست خود می باشند. از گذشته تا به امروز روش های بسیار متنوع و مختلفی برای از بین بردن جای جوش، لک و … مورد استفاده قرار گرفته شده است. امروزه میکرونیلدینگ یکی از بهترین روش های مورد استفاده برای جوانسازی پوست و پاکسازی صورت و از بین بردن جای جوش و همچنین لک و … می باشد. قبل از این که به نکات مهم در ارتباط با مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ بپردازیم بهتر است بدانید که میکرونیدلینک چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟

قبل از بررسی مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ، بهتر است تعریف درستی از میکرونیدلینگ داشته باشید. همانطور که در قسمت قبل گفته شد، میکرونیدلینگ یک روش کاملا جدید برای جوان سازی پوست و همچنین از بین بردن لکها، جای جوش، جای جراحت و … می باشد. این روش درمان شبهات بسیاری به روش درمان پوستی توسط مصریان قدیم دارد.

مصریان قدیم برای جوانسازی پوست و شفاف سازی پوست صورت از یک ماسک کاملا زبر برای جوانسازی پوست استفاده می کردند.روش انجام میکرونیدلینگ به این صورت است که یک دستگاه که دارای سوزن های بسیار کوچک است با استفاده از مقدار مشخصی از فشار بر روی پوست صورت چرخیده می شود و با استفاده از این روش می توان در سطح پوست یکسری فضا برای ورود سرم و … باز کرد.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ کدام اند؟

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ با توجه به مدت زمان گذشت از انجام میکرونیدلینگ کاملا متفاوت بوده که در ادامه تمامی نکات و مراقبت ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. توجه داشته باشید که مراقبت های لازم در روزی که فرد میکرونیدلینگ انجام می دهد با مراقبت های میکرونیدلینگ چند روز بعد از با هم تفاوت هایی دارند.

مراقبت های مورد نیاز در روز انجام میکرونیدلینگ

روزی که میکرونیدلینگ انجام می شود باید این نکات به صورت دقیق مورد توجه قرار گرفته شود.

 • هنگام انجام دادن میکرونیدلینگ پوست باید کاملا تمیز بوده و عاری از هرگونه مواد آرایشی و پاک کننده باشد. در صورتی که پوست شما تمیز نیست و روی پوست خود مواد آرایشی و … وجود دارد، صورت خود را در مطب به صورت کاملا شست و شو دهید.
 • تغییراتی که در مصرف داروی شما ایجاد شده است را با پزشک مورد نظر در میان بگذارید.
 • در صورتی که در ناحیه ای از پوشت شما که احتیاج به میکرونیدلینگ دارد تتویی دارید، بهتر است پزشک خود را از این موضوع مطلع کنید.
 • قبل از انجام دادن درمان و جوانسازی پوست با استفاده از روش میکرونیدلینگ، از لیدوکائین استفاده کنید. مصرف لیدوکائین به مدت زمان ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از میکرونیدلینگ سبب می شود پوست بی حس شود.

مراقبت های مورد نیاز بعد از میکرونیدلینگ

استفاده از ماسک هیالورونیک

بعد از انجام مراحل میکرونیدلینگ توسط پزشک متخصص، باید از ماسک هیالورونیک استفاده شود. پزشک بعد از انجام شدن میکرونیدلینگ با سرعت بالا این ماسک را بر روی پوست قرار می دهد.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

استفاده از مرطوب کننده

پس از استفاده از ماسک هیالورونیک از یک مرطوب کننده ی مرغوب استفاده کنید.

 • به مدت زمان یک هفته نباید از داروهای ضد التهاب همانند ایبوپروفن و … استفاده شود.
 • به هیچ عنوان از یخ برای ماساژ صورت استفاده نکنید. استفاده از یخ در فرایند التهابی بدن که برای جوانسازی پوست مناسب است، اختلال ایجاد خواهد کرد.
 • به مدت ۱۴ روز پس از میکرونیدلینگ در مقابل نور آفتاب قرار نگیرید . حتما به مدت زمان ۲۴ ساعت از کرم های ضد آفتاب مناسب با میزان محافظت ۳۰ درصد استفاده نمایید.
 • در هر دو ساعت یک بار ضد آفتاب مورد استفاده بر روی پوست خود را تمدید کنید.
 • در صورتی که درد دارید، بهتر است با مشورت و کسب اجازه از پزشک متخصص از تیلنول برای کاهش دادن میزان درد خود استفاده نمایید.
 • پس از انجام دادن مراحل میکرونیدلینگ بهتر است از مواد غذایی همانند آناناس تازه، آب آلبالوی تازه و … استفاده نمایید و از مصرف لبنیات و قند و محصولات حاوی قند خودداری کنید.

بیشتر مطالعه کنید : میکروبلیدینگ

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ در روزهای اول تا سوم پس از درمان

در روز های اول تا سوم امکان ایجاد کبودی در سطح پوست وجود دارد که طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

 • با توجه به این که در میکرونیدلینگ منافذ پوست باز می شوند، تا ۲۴ ساعت از هرگونه دوش گرفتن با آب داغ و یا حمام بخار، جکوزی، سونا و … خودداری کنید. در صورتی که میزان التهاب پوست بالا بود، مدت زمان تا ۴۸ ساعت افزایش پیدا می کند.
 • پس از درمان به مدت یک شبانه روز از لوازم آرایشی استفاده نشود.
 • هنگام خوابیدن از دو تا سه بالش استفاده کنید تا سر بالا قرار گرفته شود. در صورتی که سر بالا قرار بگیرد، میزان درد و تورم به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ در روزهای دوم تا هفتم پس از درمان

در روز های سوم تا ۵ پس از انجام میکرونیدلینک پوست شروع به پوسته ریزی می کند و به شدت پوست حالتی خشک را به خود می گیرد. به هیچ عنوان در این دوران نباید پوست را بخوارانید و پوست ها را نکنید و به صورت کلی از دست کاری کردن آن خود داری کنید. با استفاده از سرم های هیالورونیک و مرطوب کننده های مورد تایید پزشک پوست خود را مرطوب نگه دارید.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ در روزهای پنج تا هفتم پس از درمان

در روز های پنجم تا هفتم میکرونیدلینگ به صورت مکرر از مرطوب کننده های مورد تایید پزشک استفاده کنید و هر تا ۶ هفته یک بار به پزشک خود مراجعه کنید تا مراحل درمان تکمیل شود.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ به صورت کلی

مصرف زیاد آب

مصرف آب به مقدار زیاد سبب می شود پوست مراحل جوان سازی را با سرعت بیشتری طی کند. به همین دلیل قبل از انجام میکرونیدلینگ و پس از آن به مقدار زیادی آب مصرف کنید.

تحرک زیاد نداشته باشید

از انجام دادن فعالیت های سنگین و زیادی که سبب تعریق می شود خودداری کنید. در صورتی که عرق کنید باکتری ها با استفاده از منافذ باز پوست وارد پوست خواهند شد و در پوست حالتی عفونی به وجود خواهد آمد.

بیشتر مطالعه کنید : هایفوتراپی

استفاده از آنتی اکسیدان

از سرم آنتی اکسیدان برای کاهش میزان درد و همچنین افزایش خاصیت ترمیم کنندگی پوست استفاده کنید.

عدم استفاده از لوازم آرایشی

به هیچ عنوان از لوازم آزایشی به مدت زمان ۲۴ ساعت استفاده کنید و راه تنفس را برای پوست خود باز بگذارید.

در چنین شرایطی از محصولات مراقبتی پوست نیز استفاده نکنید، زیرا در ترکیبات بسیاری از آن ها ترکیب های فعالی وجود دارد و امکان آسیب رساندن به پوست وجود دارد.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649