مراقبت های مورد نیاز بعد از تزریق ژل

0

تزریق ژل لب و مراقبت های پس از آن

امروزه تزریق ژل روشی بدون دردسر، ایمن ، مقرون بصرفه و کم دردسر است که  برای جوان سازی و احیا پوست و همچنین جوانسازی میباشد که طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است . این روش نیازی به بیهوشی نداشته و دوره مراقبت و ریکاوری کوتاه مدتی را داراست.به عنوان فردی که تزریق ژل انجام داده و یا قصد تزریق ژل لب را دارد باید درباره اتفاقات بعد از تزریق ژل لب و مراقبت های آن اطلاعات داشته باشید.

تزریق ژل به گونه

تزریق ژل به گونه از روشهای زیباسازی صورت و از بین بردن چین و چروک و برآمده تر شدن گونه است که طرفداران بسیاری پیدا کرده است چرا که در اثر افزایش سن یا کاهش وزن بافت چربی این ناحیه از صورت تحلیل رفته و ظاهری افتاده پیدا میکند در این روش ژل ها به عنوان پر کننده عمل کرده و حجم از دست رفته را جبران میکنند .برجسته سازی گونه ها از طریق تزریق فیلر و دیگر ژل ها امکان پذیر است که به شما این امکان را میدهد که به سادگی و بدون جراحی گونه های برجسته ی مد نظر خود را داشته باشید.اما مهم ترین نکته برای انجام این کار داشتن اطلاعات دقیق و کامل در مورد تزریث ژل به گونه است.

بیشتر مطالعه کنید : تزریق ژل لب مدل عروسکی

تزریق ژل در سه ناحیه گونه امکان پذیر است:

تزریق ژل در این ناحیه در ظاهر فرد بسیار تاثیر گزار خواهد بئد چرا که بسیاری از چین و چروک هارا از بین برده و همچنین طبق استاندارد های زیبایی گونه های برجسته عامل مهمی در زیباتر بنظر رسیدن صورت هر فرد هستند.همچنین باعث از بین رفتن حالت افتاده گونه ها و چهره خسته و لاغر میشود . مراقبت بعد از تزریق ژل لب

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

مراحل تزریق ژل به گونه از ابتدا تا آخرین مرحله

اگر تصمیم به تزریق ژل در این ناحیه و برجسته سازی گونه های خود دارید ، پیش از هر روش دیگری باید به کلینیک مراجعه کرده و توسط پزشک مربوطه معاینه شده و مشاوره های لازم در خصوص ژل موثر برای شخص شما و آگاهی کامل شما از مراحل دراختیار شما قرار بگیرد.

پس از این مرحله و مشخص شدن تایم تزریق ژل ، نوع ژل و محل تزریق توسط پزشک ، در ناحیه مورد نظر توسط کرم های بی حس کننده بی حس خواهد شد.

توجه داشته باشید حضور شما در کلینیک و محل استریل شده و همچنین استریل بودن فضا در عدم شکل گیری عفونت های بعد از طریق و ورم بعد از تزریق ژل گونه نقش دارد .همچنین توجه داشته باشید تزریق ژل توسط افرا غیر متخصص و کلاهبردار و در مکان هایی بجز کلینیک های درمانی ، مانند آرایشگاه ها صورت نگیرد و شدیدااز انجام چنین کاری پرهیز کنید.فراموش نکنید که تبحر و تجربه در چنین کاری حرف اول را میزند و در بروز عوارض بعد از تزریق ژل به گونه تاثیرات بسیاری دارد.

توجه: حتما از پزشک مورد نظر خود نمونه کارهای قبل و بعد از تزریق ژل به گونه را درخواست کنید و با تحقیقات کامل انتخاب کنید. مراقبت بعد از تزریق ژل لب

معمولا متقاضیان از نتیجه تزریق ژل راضی هستند اما در مواردی که خواستار حجم بیشتر یا کمتر بودند در جلسات آینده به نتیجه مطلوب خود دست خواهند یافت. اگر از ظاهر بعد از تزریق ژل راضی نبودید بدانید که برای پزشک شما مقدور است که مقدار ژل را کاهش و یا افزایش دهد.

همچنین توجه داشتهباشید که ژل های متفاوتی وجود دارند که بر اساس تشخیص پزشک مربوطه و محل انتخابی برای تزریق ژل انتخاب شده و به طور معمول بین شیش ماه تا دوسال ماندگاری دارند که البته با توجه به هر فرد این مدت زمان متفاوت است.لازم است بدانید این روش محدوده سنی خاصی را در بر نمیگیرد و علاوه بر افرادی که برای لاغری صورت و افتادگی گونه های خود از این روش بهره میبرند ، بسیاری از افراد به دلیل رژیم نامناسب خود یا عوامل محیطی یا حتی عوامل ارثی برای برجسته شذن بیشتر گونه های خود از طریق این روش اقدام میکنند.

بیشتر مطالعه کنید : تزریق ژل لب مدل قلبی

اگر جزو گروه های زیر هستید برای تطریق ژل گونه باید به پزشک خود اطلاع دهید:

– افراد دارای عفونت در محل تزریق ژل

– افراد مستعد به تشکیل گوشت اضافه و اسکار

– زنان باردار یا شیرده

– افراد دارای آکنه یا تاول در منطقه تزریق ژل گونه

– افراد مبتلا به آلرژی به مواد موجود در ژل یا ماده بی حس کننده

– افراد با سابقه سکته قلبی یا مغزی

– افراد مبتلا به سرطان

– افرادی که قبلا ژل تزریق کرده اند

-اقدامات لازم پیش از تزریق ژل

از اقدامات لازم برای پیش از تزریق ژل به گونه های خود باید به مواردی از قبیل مصرف نکردم نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات اشاره کرد.همچنین لازم است که از مصرف داروهای ضد انععقاد خون همچون آسپرین ، ویتامین E ، ویتامین C ، از دو هفته قبل از تزریق ژل جدا خودداری فرمایید.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

اقدامات پس از تزریق ژل لب

بعد از فرآیند تزریق ژل به گونه خود ممکن است مواردی همچون ورم ، خونمردگی ، درد و یا کبودی را در محل های تزریق مشاهده کنید که کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد ، چراکه این نشانه ها موقتی هستند و با مراقبت از بین خواهند رفت . با این وجود ما مواردی را برای کاهش ورم گونه پس از تزریق ژل و از بین رفتن کبودی ها و خون مردگی  های به وجود آمده بعد از تزریق به شما پیشنهاد میدهیم.

 • میتوانید از یخ یا پک های حاوی یخ استفاده کنیم
 • همچنین میتوانید از کرم ها و همچنین پماد های حاوی عصاره ی گیاه آرنیکا و یا از قرص های بروملین با مشورت پزشک خود استفاده کنید اگرچه بسیاری از کلینیک ها این قرص هارا در اختیار شما قرار میدهند .بروملین ماده ای موجود در آناناس است که در ترمیم و بهبود هرچه سریع تر زخم ها نقش ایفا میکند. آرنیکا داردیی کاملا طبیعی است که در سرتاس دنیا برای درمان کبودی از آن استفاده شده وقابل خرید از داروخانه ها بدون نسخه پزشک میباشد.
 • توجه کنید که باید به شدت از خارش منطقه های تزریق ژل و قسمت های ورم کرده در ساعات اولیه پس از تزریق خودداری فرمایید. لازم به ذکر دوباره است که این حالت ها طبیعی هستند و از بین خواهند رفت پس لازم نیست نگران باشید.
 • نکته مهم دیگر این است که تا چهار الی پنج ساعت پس از تزریق ژل به مناطق ورم کرده فشار وارد کنید و این مناطق تزریق ژل را با حرکت دستان خود ماساژ دهید. این ماساژ ها برای یکدست کردن ژل های صورت شما تاثیرگزار هستند چرا که ژل ها قابلیت تغییر شکل دارند.
 • توجه داشته باشید که شستن ملایم صورت مشکلی بوجود نخواهد آورد. مراقبت بعد از تزریق ژل لب
 • نوشیدن نوشیدنی های الکلی و ورزش های سنگین در روز اول باعث افزایش ورم و کبودی پس از تزریق ژل میشود
 • برخی از افراد از حس کردن سفتی در محل تزریق شدیدا نگران شده و به پزشک خود مراجعه میکنند. این سفتی ها در بررخی مناطق در محل تزریق ژن طبیعی است وه به مرور در حدود دو هفته دوم نرم و یکدست خواهد شد.
 • خیلی مهم است که در جریان باشید که بالای ۹۵ درصد ازآسیب ها و مشکلات پوستی همچون پیری پوست ، چین و چذوک های پوستی و لکه های پوست در اثر قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید است به همین دلیل با وجود تزریقات و حساس شن پوست لازم است که بیشتر از قبل از ضد آفتاب استفاده کنیم  و هر ۴ ساعت یکبار کرم خود را تمدید کنید و از ضد آفتال هایی با اس پی اف بالای ۳۰ درصد استفاده کنید.

در موارد زیر پس از تزریق ژل با پزشک خود تماس یا به وی مراجعه کنید :

 • اگر به طور مداوم و پیاپی درمحل تزریق ژل احساس درد داشتید
 • اگر پس از محو شدن کبودی ها و از بین رفتن ورم صورت خود همچنان تغییر رنگ در پوست خود مشاهده کردید و لکه های غیر معمول را تشخیص دادید.
 • اگر در دوران پس از تزریق ژل دچار تب و لرز شدید شدید

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

درد تزریق ژل لب

آیا تزریق ژل درد دارد؟ این سوال بسیاری از افرادی است که در حال تحقیق و تصمیم گیری برای تزریق ژل هستند. این درد در افراد مختلف متفاوت است ، ممکن است در هنگام تزریق ژل مخصوصا در نواحی حساسی چون صورت کمی احساس درد یا ناراحتی داشته باشید که این درد در جلسات بعدی تزریق ژل کاهش می یابد که به دلیل تزریق ژل های موقت است.البته بیشتر افراد از دارو های تزریقی بی حس کننده برای از بین بردن کامل درد استفاده میکنند. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که پیش از تزریق ژا گونه های خود از استامینوفن استفاده کنید. مراقبت بعد از تزریق ژل لب

بیشتر مطالعه کنید : سانترال لب

انواع ژل های موجود در بازار :

ژل های دارای کلاژن – در بین انواع مختلف ژل ها این گروه کمترین ماندگای را در بین بقیه ژل ها دارد که مابین ۲ تا ۴ ماه دوام خواهد آورد .

ژل های دارای هیالورونیک اسید – این ژل در افراد مختلف ماندگاری های متفاوتی دارد اما در ماندگاری بالا تری نسبت به ژل های کلاژن دار دارند. ماندگاری اینزل بین ۶ تا ۱۸ ماه است.

ژل های نیمه داِیم : ژل هایی که حتوی کلسیم هیدروکسی أپاتیت یا پلی لاکتید استفید هستند  ماندگاری  بالایی دارند این ماندگاری بین ۱۸ ماه تا ۲ سال است.

ژل های دایمی: این ژل ها موارد مصنوعی زیاذی داشته ، بیشتر ماندگاری داشته که حدود ۵ سال یا بیشتر ماندگاری این ژل هاست.

اما به دلیل عوارض و خطرات بیشتر امروزه مورد استفاده قرار نمیگیرند و یا کمتر اسفاده میشد.

زمان خوابیدن ورم تزریق ژل لب

پس از تزریق ژل لب ، لب شما ورم خواهد کرد و  این مشکل موقت بوده و در دوره ریکاوری  از بین خواهد رفت.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649