خدمات پروتز گونه

پروتز گونه نوعی از جراحی زیبایی است که در تصحیح و یا ترمیم حالت گونه های ناهماهنگ و تغییر در ظاهر گونه های صاف و تخت کاربرد فراوانی دارد. گونه گذاری در دو بخش از ساختار گونه انجام می شود، بخش اول شامل عمل هایی است که روی استخوان گونه صورت می گیرد و آن را حجم می دهند و بخش دوم شامل پر کردن و حجم دادن گونه روی بافت استخوان گونه است.   

پروتز گونه یا بوتاکس گونه

پروتز گونه از عمل های زیبایی پر طرفدار و رایج در میان خانم ها است. هر چند کاربرد این عمل جراحی فقط در خانم ها نیست و به منظور زیبایی صورت نمی گیرد. گونه گذاری در بسیاری از موارد برای ترمیم و بازسازی صدمه های ناشی از تصادفات و دیگر سوانحی که منجر به آسیب گونه ها می شود انجام می شود. کاشت گونه یا گونه گذاری عموما به وسیله جراحان متخصص پلاستیک و زیبایی به صورت قرار دادن پروتز و یا تزریق ژل و چربی درون گونه انجام می شود. با توجه به انواع روش های که برای گونه گذاری وجود دارد پزشک بر اساس شرایط جسمی و ظاهری فرد و ترجیح بیمار، عمل کاشت گونه را انجام می دهد.

زوایه سازی صورت با ورزش

پروتز گونه

زاویه سازی فک چیست

بوتاکس گونه

لیزر موهای صورت

پروتز گونه

مزوتراپی

بوتاکس گونه

تلفن های تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

انواع روش های پروتز گونه

گونه گذاری یا برجسته کردن گونه ها به دو روش جراحی و بدون جراحی صورت می گیرد. در روش های جراحی پزشک متخصص جراحی پلاستیک با استفاده از پروتز گونه عمل زیبایی را انجام می دهند. گونه گذاری در روش جراحی از روش های دائمی کاشت گونه محسوب می شوند و رایج ترین جنس پروتزها از نوعی سیلیکون نرم است. در ادامه انواع پروتزها و کاربرد آن ها را بیان خواهیم کرد.

انواع خدمات تزریق بوتاکس

بوتاکس پیشانی

خدمات بوتاکس پیشانی با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

بوتاکس گونه

خدمات بوتاکس گونه با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

بوتاکس لب

خدمات بوتاکس لب با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

بوتاکس فک

خدمات بوتاکس فک با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

با ما در ارتباط باشید

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه  20.00 – 9.00

پنج شنبه ها  9.00 – 20.00

جمعه ها و روزهای تعطیل با هماهنگی

تلفن تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

نوع دیگری از جراحی گونه وجود دارد که جراح با عمل جراحی روی استخوان گونه، گونه گذاری را انجام می دهد. معمولا این روش برای افرادی مناسب که دچار شکستگی گونه هستند و در گونه آن ها فرورفتگی ایجاد شده است. عمل در استخوان گونه برای رفع بسیاری از مشکلات مادرزادی و یا مشکلات ناشی از سوانح در ساختار صورت کاربرد فراوانی دارد و اصولا یک عمل ترمیمی محسوب می شود. البته در جراحی استخوان گونه علاوه بر تغییر محل استخوان جراح از پروتز گونه هم برای بهبود ظاهر گونه می تواند بهره بگیرد.    

در روش بدون جراحی موادی مانند ژل و چربی به درون گونه تزریق می شوند. این روش گونه گذاری اثر موقت دارد و به تزریق فیلر هم شناخته می شود. در پر کردن گونه از طریق تزریق چربی بهترین ماده ای که می توان از آن استفاده کرد چربی بدن خود فرد است. استفاده از چربی بدن در گونه گذاری عارضه ای ندارد، و هزینه پروتز گونه کمتر و ماندگاری آن بیشتر است.  

در ادامه میخوانید: 

انواع پروتز گونه

بوتاکس گونه چیست و کاربرد آن

مزیت های پروتز گونه

مراقبت های بعد پروتز گونه

روند انجام عمل پروتز گونه

پروتز گونه 1به طور معمول با بالا رفتن سن در بسیاری از افراد از بافت و حجم گونه ها کاسته می شود که این تغییر در ظاهر صورت سبب از بین رفتن جوانی و شادابی در ظاهر صورت افراد می شود. کاشت گونه و حجم دهی آن راهی برای بازگرداندن زیبایی و جوانی است که بسیاری از افراد را به گونه گذاری ترغیب می کند. پروتز گونه نوعی از جراحی زیبایی است که حالت گونه ها را بهبود بخشیده و با استفاده از پروتز حجم داده می شود.

پروتزها قالب و شکل های مختلفی دارند که جهت پر کردن قسمت های گونه و یا زیر گونه و قسمت های میانی و پایینی صورت به کار می روند. جراح با شکافی که در دهان ایجاد می کند عمل کاشت را بر روی اسکلت و بافت سخت گونه انجام می دهد تا پروتز را در ناحیه مورد نظر جای داده و با پیچ و مهره محکم می کند تا بی حرکت بماند. پروتز گونه یک روش بی خطر و دائمی در برجسته سازی گونه است که بسیاری از افراد از آن برای بهبود و زیبایی در ظاهر صورت خود از آن بهره می گیرند.   

بیشتر مطالعه کنید : پروتز سینه

شکل های پروتز گونه و انواع آن

با توجه به فرم چهره بیمار و حالت صورت آن و هدفی که از کاشت گونه دارد، قالب ها و شکل های گوناگونی از پروتز گونه وجود دارد. بر اساس تغییری که فرد می خواهد در کاشت گونه در ساختار و ظاهر گونه های خود بدهد، شکل های متفاوتی از مدل هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم به بیمار پیشنهاد می شود. 

پروتز مالار یا گونه ای: اگر هدف ایجاد برجستگی بافت سخت  گونه باشد، پروتز مالار بهترین گزینه برای این منظور است. دراین حالت پروتز به طور مستقیم روی برجستگی گونه قرار می گیرد و پروتز گونه در این نوع باعث برجستگی بیشتر روی خود گونه می شود.

پروتز ساب مالار یا زیر گونه ای: زمانی که بیمار بخواهد قسمت های زیر گونه را برجسته کند، پروتز ساب مالار در این موارد کاربرد زیادی دارد و نتیجه آن برای افرادی که زیر گونه و قسمت میانی صورت هایشان چربی و بافت کم حجمی دارند بسیارعالی است. پروتز ساب مالار درعمل پروتز گونه توسط جراح کمی پایین تر از استخوان گونه قرار می گیرد.

پروتز ترکیبی: همان گونه که از اسم این پروتز پیداست این پروتز دو کاربرد و ترکیبی از دو پروتز گونه های ذکر شده در بالا است. پروتز ترکیبی درعمل کاشت گونه همزمان استخوان گونه و قسمت میانی و پایین گونه را حجیم و آن ها را شکل می دهد. افرادی که از نظر وراثتی دارای صورت بسیار لاغر هستند از بهترین کاندیداهای استفاده از پروتز ترکیبی در عمل پروتز گونه هستند. 

بوتاکس گونه چیست و چه کاربردی دارد؟

بوتاکس از رایج ترین مواد تزریقی است که در عمل های زیبایی کاربرد فراوانی دارد. بوتاکس در واقع نام اختصاری سم بوتولیسم است، که بدون نیاز به جراحی و در مطب به بافت مورد نظر تزریق می شود. مکانسیم اثر بوتاکس به گونه است که بعد از تزریق روی ماهیچه ها سبب می شود فعالیت ماهیچه کم تر شده و به دنبال آن خطوط به وجود آمده در اثر پرکاری ماهیچه روی صورت از بین بروند. بوتاکس برای رفع چین و چروک و انواع خط های ایجاده شده در اثر کهولت سن و… هم به کار می رود.

بوتاکس گونه یکی از بهترین روش های رفع افتادگی گونه و برجسته سازی آن ها است که به دلیل پائین بودن هزینه پروتز گونه و بی خطر بودن و راحتی آن در حال حاضر بسیار رایج شده است.

پروتز گونه 2جنس پروتزها

درعمل پروتز گونه جراحان متخصص پلاستیک از انواع پروتزها استفاده می کنند. کاشت گونه به وسیله پروتزها جز روش های دائمی برای گونه گذاری است. با توجه به اثر دائمی این پروتزها جنس آن ها باید به گونه ای باشد که کمترین عارضه را برای سلامتی بیمار در پی داشته باشد. پرکاربردترین جنس پروتزها از ماده ای نرم به نام سیلیکون است. پروتزهای سیلیکونی با آناتومی اندام های زیرین سازگاری خوبی دارند و در صورت نیاز به جدا کردن و یا تعویض پروتز می توان آن ها را به راحتی برداشت.

جنس دیگری از پروتز که در ایران برای پروتز گونه از آن ها استفاده می شود، پروتز مدپور است. این پروتز کمتر از پروتزهای سیلیکونی شناخته شده هستند و هزینه پروتز گونه در این روش هم بالاتر است. ویژگی خاص این پروتزها قابلیت شکل دهی و قالب دهی برای افرادی است که جهت انجام عمل های خاص می توانند از آن بهره مند شوند. جراحان متخصص پلاستیک نیاز به مهارت و تخصص و تبحر زیادی برای استفاده از این پروتزها دارند.

مزیت های پروتز گونه

پروتز گونه روش دائمی برای ایجاد گونه های زیبا و برجسته است. این عمل زیبایی که توسط جراح پلاستیک و با بیهوشی عمومی انجام می شود، از روش های بی خطر در گونه گذاری است. از مزایای پروتز گونه می توان به برجسته کردن دائمی گونه ها بدون نیاز به چاقی سایر اندام های بدن و صورت، ترمیم آسیب های وارده به استخوان گونه، رفع مشکلات مادرزادی در گونه ها مانند نامتقارن بودن گونه ها، صاف و بی حالت بودن آن ها، از بین رفتن بافت زیرگونه ها اشاره کرد.

پروتز گونه برای افرادی که در اثر کهولت سن گونه های آن ها دچار گود شدن، شل شدن و یا تو رفتگی گونه ها شده اند هم روش بسیارمناسبی به شمار می آید. در برخی از افراد که بدن آن ها به مواد تزریقی مانند ژل ها واکنش نشان داده و آن را پس می زند هم  پروتزها روشی مناسب برای گونه گذاری است. دوام و پایداری نسبتا طولانی پروتزها از ویژگی های خاص این روش است.

نکاتی مهمی که قبل از عمل زیبایی گونه گذاری باید دانید

 پیش از این که به کاشت گونه به هر روشی اقدام کنید باید تمامی جوانب آن را بسنجید. به ویژه در روش هایی مانند پروتز گونه که اثر آن ها دائمی است مشاوره با جراح پلاستیک بسیار مهم و ضروری است. در روش های تزریقی اگر بیمار از تغییر حالت ایجاد شده رضایت نداشته باشند خارج کردن مواد مشکل و در بعضی از موارد امکان پذیر نیست.

گونه گذاری و یا هر عمل زیبایی باید در موارد لازم انجام شود، زیرا ممکن است نتیجه مطلوبی که افراد به دنبال آن هستند حاصل نشود و سبب نارضایتی و ایجاد ظاهری نامناسب و بدتر از حالت اولیه شود. پروتز گونه مناسب افراد عادی با گونه های معمولی نیست و این بیماران بعد از یک سال که نتیجه نهایی عمل پروتز کاملا مشخص می شود به علت برجستگی زیاد ممکن است از انجام آن پشیمان شوند. در این گونه موارد برگشت به حالت اولیه و خارج کردن پروتز به راحتی انجام پذیر نیست چون تقریبا پروتز با استخوان کاملا متصل و یکی شده است.

بیشتر مطالعه کنید : تزریق ژل چانه

عوارض جانبی بعد از عمل، ریسک ها، سابقه بیماری خاص و تاریخچه پزشکی بیمار، روش های جایگزین و هزینه پروتز گونه تمام شده از مواردی است که قبل از اقدام به پروتز گونه و سایر روش های گونه گذاری باید توسط پزشک بررسی و به فرد اطلاع داده شود.

مراقبت های بعد از گونه گذاری به روش تزریق ژل یا چربی (فیلر) و پروتز گونه

بوتاکس گونهدر جراحی پروتز گونه که توسط بیهوشی عمومی صورت می گیرد، از یک پوشش پارچه ای تنگ مانند ماسک برای پوشاندن صورت بیمار استفاده می شود. این پوشش پارچه ای ورم های ایجاد شده بعد از عمل را به حداقل می رساند و باعث می شود که پروتز در جای درست خودش روی استخوان باقی بماند. در 48 ساعت اول استفاده از کمپرس سرد برای کاهش درد و به مدت هر 20 دقیقه یک بار باید تکرار شود. در صورت ایجاد کبودی از روز سوم می توانید برای کاهش التهاب از کپرس گرم استفاده کنید.

در پروتز گونه جراح در داخل دهان برش ایجاد کرده و عمل را انجام داده و سپس محل را بخیه می زند، بعد از عمل بخیه ها را با دهان شویه و یا آب نمک شستشو و ضد عفونی می کنند. روز چهارم یا پنجم ثابت کننده (فیکساسیون) توسط پزشک برداشته می شود. از هرگونه فعالیت سنگین و یا ورزش های سنگین اجتناب کنید و تا حد امکان سعی کنید که هیچ گونه فشاری به پروتزها وارد نشود.

بیشتر مطالعه کنید : تزریق ژل گونه

بعد از عمل پروتز گونه وجود کبودی و ورم تا دو هفته طبیعی است و بعد از آن برطرف می شوند، در صورت تدوام ورم یا کبودی غیرعادی به پزشک خود مراجعه کنید. یا یک هفته بعد از عمل حمام نکنید و مایعات و غذاهای نرم مصرف کنید. در خانم ها توصیه می شود تا دو هفته بعد از عمل آرایش نکنند.

در روش های فیلر بعد از تزریق حداقل باید به مدت یک ساعت بی حرکت بمانید و بعد از آن تا چند ساعت دراز کشیده و استراحت کنید. چون ممکن است ناحیه گونه دچار خارش یا سوزش کمی شود از دست زدن، فشار دادن و یا ماساژ آن جدا خودداری کنید.

در صورت داشتن درد فقط از داروهای تجویزی دکتر استفاده کنید چون داروهای دیگر ممکن است سبب خونریزی و یا کبودی شوند. برای کاهش التهاب، درد، سوزش و یا خارش می توانید از پماد و کرم های تجویزی دکتر استفاده کنید و در نهایت تا چند هفته از فعالیت های سنگین اجتناب کنید.

هزینه پروتز گونه و سایر روش های گونه گذاری

 هزینه پروتز گونه با توجه به دستمزد دکتر، هزینه مواد تزریقی و مقدار آن ها، نوع پروتز گونه استفاده شده، امکانات و خدمات درمانی محل انجام عمل محاسبه می شود و در عمل های جراحی بر اساس کاری که روی گونه انجام می شود، هزینه پروتز گونه تعیین می شود.   

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649