خدمات دندانپزشکی

دندانپزشکی به معنای پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری های دندان ، دهان ، لثه و فک می باشد. سلامت دهان و دندان ، بر سلامت بدن اثر گذار است. دندانپزشکی ، یکی از گرایش های پزشکی است که با بیماری های دندان و دهان سر و کار دارد. این شاخه از پزشکی ، نقش مهمی را در سلامت بدن ایفا می کند. برای مثال ، ممکن است نشانی های بعضی از بیماری ها در دهان بروز کنند. بنابراین ، بررسی توده ها ، زخم ها و تغییر رنگ در این نواحی به تشخیص انواع بیماری ها کمک می کند.

مراقبت از دندان ها ، یک موضوع مهم و اساسی است که در سلامت جسمی و شادابی افراد اثر گذار است. دندان ها پس از رشد کردن ، مستعد پوسیدگی و خرابی می شوند که این موضوع می تواند ، در صورت مراجعه منظم به دندان پزشکی قابل پیشگیری باشد.

دندانپزشکی
بخش دندانپزشکی
دندانپزشکی
بخش کامپوزیت
دندانپزشکی
لمینیت دندان
دندانپزشکی

ایمپلنت دندان

تلفن های تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

دندانپزشکی

در صورتی که با رشد اولین دندان های دائم ، کودکان به صورت منظم و در طی دوره های شش ماهه توسط پزشک متخصص معاینه شوند ، احتمال روبه رو شدن با دندان های سالم و درخشان در هنگام بزرگسالی در آن ها بیشتر است. انتخاب دندان پزشک متخصص و با تجربه ، از فاکتورهای پر اهمیت در زمینه سلامت دهان و دندان به شمار می آید.

مراجعه به دندان پزشکی ، تنها به زمان هایی که درد و یا تورم در دندان بروز می کند ، محدود  نمی گردد ، بلکه می توان با چکاپ های دوره ای ، از بیماری های دندان که احتمال بروز آن ها در آینده نزدیک می باشد جلوگیری کرد.

انواع خدمات دندانپزشکی

لمینت دندان

خدمات لمینیت دندان با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

کامپوزیت دندان

خدمات کامپوزیت دندان با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

جرمگیری دندان

خدمات جرمگیری دندان با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

بلیچینگ دندان

خدمات بلیچ دندان با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

با ما در ارتباط باشید

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه  20.00 – 9.00

پنج شنبه ها  9.00 – 20.00

جمعه ها و روزهای تعطیل با هماهنگی

تلفن تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

در صورتی که از فرم قرار گیری دندان های جلویی خود راضی نیستید ، بهتر است از متخصصین دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی کمک بگیرید. و درمان های زیبایی چون ، ونیر ها و لامینیت ها انجام دهید و به این صورت نامرتبی های دندانی خود را تا حد زیادی برطرف نمایید.از پر دغدغه ترین مسائل بیماران در عصر حاضر ، جراحی دندان عقل می باشد ، زیرا در عمیق ترین جای دهان بوده و دسترسی به آن دشوار است. جراحی دندان عقل هنگامی ضروری می گردد که موجب ایجاد درد و عفونت شود. در برخی مواقع دندان پزشک ، جراحی دندان عقل را به عنوان اقدامی پیشگیرانه توصیه می نماید.

درمان های دندانپزشکی ، به ندرت با یک جلسه پایان می پذیرد. در اغلب مواقع لازم است ، بیمار بتواند به محل درمان دسترسی داشته باشد ، تا در صورت بروز مشکل بتواند جهت رفع مشکلاتی از قبیل خونریزی دندان چند ساعت پس از جراحی به دندانپزشکی مراجعه نماید.

در این مقاله میخوانید :

معرفی خصوصیات بهترین کلینیک دندانپزشکی

یونیت دندانپزشکی چیست؟

اجزای اصلی یونیت دندانپزشکی

هزینه دندانپزشکی

بهترین کلینیک دندانپزشکی چه خصوصیاتی دارد ؟

دندانپزشکیبرای انجام اقدامات اساسی ، برای سلامتی دهان و دندان ، باید سراغ کلینیک دندانپزشکی رفت که از کلیه تجهیزات مدرن و همچنین کادر مجرب برخوردار است. در اکثر مواقع ، فراهم بودن تمامی امکانات پزشکی اثر مستقیمی بر روی عملکرد متخصصین داشته است.در حال حاضر ، مزایای کلینیک های دندانپزشکی این است که همه روزه فعال هستند و از چندین متخصص با تخصص های مختلف استفاده می کنند. بنابراین ، افراد در هر زمانی که قصد داشته باشند می توانند به کلینیک مراجعه کرده و تمامی خدمات دندانپزشکی را در یک مرکز دریافت نمایند.

یک کلینیک دندانپزشکی خوب، برای آسودگی بیماران خود ، فضایی را به پارکینگ اختصاص می دهد و از بخش های مختلفی از قبیل بخش مشاوره  ویژه دهان و دندان ، بخش تخصصی جراحی لثه ، بخش تخصصی ارتودنسی ، بخش تخصصی پروتز دندان و بخش تخصصی درمان ریشه دندان برخوردار است.برخی از بیماران به دلیل مشغله کاری ، در طول روز فرصت کافی برای انجام اقدامات داندانپزشکی را ندارند. بنابراین این امکان وجود دارد که به کلینیکی مراجعه کنند که ساعات بیشتری فعالیت می کند و حتی آخر هفته ها و روزهای تعطیل باز است.

بیشتر مطالعه کنید : فرق لمینت و کامپوزیت

یک کلینیک خوب از تیم های مختلف درمانی از قبیل متخصص ایمپلنت ، متخصص پریودونتیکس ، متخصص درمان ریشه و متخصصان دیگر مربوط به حوزه دندانپزشکی برخوردار می باشد. ممکن است یک مراجعه کننده به درمان های مختلف دندان و دهان احتیاج پیدا کند ، بنابراین بهتر است کارهای درمانی خود را در اینگونه کلینیک ها انجام دهد که مزایای بسیاری دارد.

 – صرفه جویی در زمان مراجعه کننده

 – در صورت ایجاد مشکل در زمینه ی درمان ، تنها یک کلینیک دندانپزشکی پاسخگو می باشد.

 – در وقت رفت و آمد بیمار صرفه جویی شده و از آشفتگی کارهای درمانی جلوگیری به عمل می آید.

 – کلیه کارهای مراجعه کنندگان ، در یک مرکز درمانی صورت می گیرد و همچنین یک پرونده کامل و جامع برای آن ها تشکیل می گردد.

تعهد کاری و اخلاق حرفه ای و تخصص بالا در زمینه کاری و برخورداری از تجهیزات پیشرفته ،  از اساسی ترین خصوصیات یک کلینیک موفق است. بیماران بسیاری از دندانپزشکی واهمه دارند ، خصوصا در صورتی که تجربه خوبی از دندان پزشک و یا محیط کلینیک درمانی نداشته باشند. اگر دندان پزشک با تجربه ای درمان های دندان و دهان را انجام دهد و استرس به بیمار وارد نشود ، بیمار متمایل می شود که در چنین کلینیکی درمان های خود را دنبال کند.

یونیت دندانپزشکی

یونیت دندانپزشکی از پر اهمیت ترین تجهیزاتی است که باید در زمان خرید وقت کافی و زمان مناسبی را برای بررسی و ارزیابی آن ، جهت بهترین انتخاب صرف نمود. سرعت و سادگی در استفاده از ابزارها برای دندانپزشکان بدون اینکه ایمنی بیماران را به خطر بیندازند  و همچنین آسودگی بیماران در روند درمان ، انتخاب یونیت صندلی دندانپزشکی مناسب را پر اهمیت نموده است. این نوع صندلی ها باید قابل تنظیم و انعطاف باشند ، تا بتوانند از خردسالان تا بزرگسالان را جای دهند.

نکته اساسی که توسط اکثر کارشناسان هنگام خرید یونیت دندانپزشکی توصیه می شود ، در نظر گرفتن سابقه برند تولید کننده یونیت است ، زیرا سوابق شرکت ها و برندها ، قابل خرید و فروش نمی باشند.در جهان امروز ، شرکت های تولید کننده یونیت دندانپزشکی ، با صرف وقت ، انرژی ، به کارگیری نیروی انسانی با تجربه و کارآمد و همچنین بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا ، تمامی تلاش خود را به کار می بندند ، تا در جهت ارتقاء کیفی محصولات خود قدم های خوبی برداشته و همچنین رضایت مشتریان خود را به دست آورند.

دندانپزشکییونیت صندلی های دندانپزشکی باید در جهت از بین بردن هر گونه آلودگی و عفونت ساخته شوند ، علاوه بر این موضوع ، برای حفظ بهداشت باید طوری طراحی شوند که مجهز به سیستم تزریق مواد ضد عفونی کننده مجاز و دارای مخزن آب بهداشتی مرتبط با مجاری اینسترومنت ها باشد.

جهت تسلط بیشتر دندانپزشک و عدم تکان و لرزش بیمار ، صندلی های دندانپزشکی مجهز به تکنولوژی سیستم الکتریکی و پنوماتیکی تولید می شوند ، بنابراین انتخاب یک یونیت دندانپزشکی با کیفیت و استاندارد ، موجب آرامش دندانپزشک و رضایت بیمار و همچنین افزایش کیفیت درمان می شود.یونیت های دندانپزشکی دارای پایه ای هستند که چراغ دندانپزشکی روی آن قرار می گیرد. یونیت ها دارای ورودی های آب و هوا و خروجی فاضلاب هستند ، به دلیل اینکه آب و هوا جهت راه اندازی اینسترونت ها ، پوآر ، کویترون ، ساکشن و کراشوار استفاده می شود.

لازم است که یونیت دندانپزشکی ، به گونه ای طراحی شود که ابزار به سهولت در دسترس دندانپزشک قرار گرفته و انتشار عفونت را به حداقل برساند. سطوح یونیت باید صاف باشد تا به سادگی تمیز و ضد عفونی شود و تحت تاثیر محلول های ضد عفونی خراب نشود به همین خاطر یونیت هایی که رنگ سطح آن ها پخته شده اند مناسب می باشند.

بیشتر مطالعه کنید : ایمپلنت دندان چیست؟

اجزای اصلی یونیت دندانپزشکی

 – پایه و بازوی یونیت : یونیت و تمامی قطعات مربوط به آن مانند چراغ یونیت بر روی یک بازوی افقی نصب می شود. استقامت بازو و محل آن به طوری طراحی شده که مجموعه سیستم ، متعادل ، بدون لرزش و با کمترین وزن ممکن ، استقرار داشته باشد.

 – کاسه کراشور و دوش آب لیوان : لازم است کراشور از گودی مناسب برخوردار باشد و فاصله آن تا بیمار به اندازه ای باشد که زمان تخلیه آب دهان ، اطراف آن آلوده نگردد و همچنین آب به طور کامل درون کراشوار چرخشی داشته و خرده های دندان وارد فاضلاب نشود و آب داخل کراشوار ، تخلیه مناسب داشته باشد. کراشوار از جنس سنگی ، پلاستیکی و چینی است و یک دوش اب لیوان به آن متصل می باشد که مقدار آب مورد نیاز ، برای شست و شوی دهان بیمار پس از جراحی را تامین می کند.

 – چراغ یونیت : این نوع چراغ باید نور لازم برای کار دندانپزشک را فراهم نموده و نوری سفید ، سرد و بدون سایه را ارائه کند و همچنین در مقابل آب مقاوم باشد. شدت نور در یونیت ، بستگی به نوع و جنس شیشه منعکس کننده که در پشت لامپ قرار گرفته است ، دارد. رنگ نور چراغ باید همچون نور آفتاب باشد ، زیرا نور کم و زرد رنگ ، موجب خستگی چشم دندانپزشک می گردد.

دکمه هایی که بر روی کلیه یونیت های دندانپزشکی یافت می شوند

– Chair up/down: این دکمه ها باعث حرکت صندلی به سمت بالا و پایین می شوند.

– Zero position : این دکمه صندلی را به وضعیت صفر برده و موجب ریزش آب ، از دوش آب لیوان می گردد.

– Backrest movement : این دکمه باعث عقب و جلو شدن پشتی صندلی می شود.

– Height control : موجب کنترل و همچنین روشن و خاموش شدن چراغ یونیت دندانپزشکی می شود.

– Cold/hot water : این دکمه ها باعث ریزش آب گرم و سرد از کراشوار می شوند.

دندانپزشکیسیستم ساکشن

یونیت دندانپزشکی ، باید برای جلوگیری از هدر رفتن زمان و همچنین دید کافی در محیط دهان ، دارای سیستم مکنده خوب باشد. اکثر ساکشن های موجود در یونیت ها به صورت سیستم مکش توسط سه راهی ساکشن انجام می گیرد. به طوری که با انحراف آب از مسیرش و ورود به فاضلاب موجب ایجاد خلا در مسیر شده و عمل مکش صورت می پذیرد.

بیشتر مطالعه کنید : ارتودنسی چیست؟

جعبه جانبی یونیت

بخش اصلی یک یونیت ، باکس جانبی آن است که داخل آن معمولا ، بزاق کش جدا کننده آمالگام و منبع ذخیره آب قرار دارند. در انواع قدیمی یونیت ، بوسترهایی برای رگلاژ فشار هوا ، درایو توربین ها و آنگل ها در این قسمت قرار داده می شود. برد تغذیه و رگلاتور ولتاژ چراغ دندانپزشکی در این قسمت قراردارد.

سیستم های هوای فشرده دستگاه

هوای فشرده پس از کمپرسور ، وارد فیلتر رگلاتور که در قسمت جلویی صندلی قرار گرفته ، می شود و پس از عبور از فیلتر رگلاتور ، هوای خشک با فشار تنظیم شده ای که بسته به نوع یونیت و اینسترومنت های به کار رفته متغیر است ، وارد سیستم یونیت می شود. اغلب از سیستم یونیت سه انشعاب به ترتیب جهت هوازی دستیار ، سیستم کنترل یونیت و هوای سرنگ تابلت خارج می شود.

سیستم الکتریکی یونیت

درون صندلی دو الکتروموتور قرار دارد که با ولتاژ 220 ولت متناوب یا 24 ولت DC کار می کنند و موجب تغییر ارتفاع و تغییر زاویه پشتی می شوند. جریان الکتریکی ، پس از عبور از میکروسوئیچ های مرتبط ، وارد برد اصلی کنترل صندلی می شود ، یک موتور پشتی و موتور دیگر صندلی را کنترل می کنند. موتور ها به اهرمی وصل هستند که با حرکت موتور این اهرم چرخیده جلو و عقب می شود و با برخورد زائده های انتهایی آن به میکروسوئیچ ها ، حرکت متوقف می شود.

دندانپزشکیهزینه دندانپزشکی

دندانپزشکی، جزو خدمات درمانی است که بخش قابل توجهی ازهزینه درمان را خود بیمار می پردازد. روش پرداخت هزینه درمان های مختلف دندانپزشکی یکسان نیست. هزینه برخی از درمان ها باید در همان ابتدای درمان به صورت کامل پرداخت گردد ، اما هزینه برخی خدمات دیگر پس از به پایان رسیدن دوره پرداخت می شود.

هزینه خدمات دندانپزشکی به چه عواملی بستگی دارد ؟

– ضریب کیفی تعیین شده برای هر مرکز دندانپزشکی پس از نظارت ؛

– تشخیص پزشک پس از معاینه دندان بیمار ؛

– منطقه ای که کلینیک در آن واقع شده است ؛

– جنس و برند مواد اولیه به کار برده شده ؛

– وضعیت پیشرفت معضلات و ناهنجاری های دندان که میزان سختی و راحتی کار را تعیین می کند.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649