خدمات تزریق چربی

تزریق چربی یکی از روش های جوان سازی پوست است. با افزایش سن میزان کلاژن، الاستین و چربی پوست کاهش می یابد و این کاهش باعث ایجاد چین و چروک می شود. تزریق چربی باعث کاهش میزان خطوط صورت و فرم دهی به لب و گونه می شود. در ادامه به  معایب و مزایای این روش می پردازیم.

در این روش چربی قسمتی از بدن که اضافه است، مانند شکم، باسن و ران، برداشته می شود و به قسمت دیگر اضافه می شود. این روش نوعی پیوند چربی است. علت استفاده از چربی خود فرد این است که مانند سایر جراحی های پیوند مانند پیوند قلب و کلیه ممکن است بدن عضو پیوند زده شده را پس بزند پس لازم است عضو پیوند شده بیشترین هماهنگی را با سلول های فرد گیرنده داشته باشد.

زوایه سازی صورت با ورزش

تزریق چربی زیر چشم

زاویه سازی فک چیست

تزریق چربی گونه

لیزر موهای صورت

تزریق چربی

مزوتراپی

تزریق چربی صورت

تلفن های تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

مراحل تزریق چربی

در اولین مرحله لازم است که توسط متخصص ویزیت شوید و پس از بررسی مشخص شود که شما گزینه مناسبی برای تزریق چربی صورت هستید یا خیر. سپس استخراج چربی با روش لیپوماتیک انجام می شود، در این روش یک لوله بلند به نام کانولا باعث تکه تکه شدن بافت چربی می شود. چربی توسط سوراخ های ریزی که در نوک کانولا وجود دارد، برداشته شود. این روش باید با نهایت دقت انجام شود و سلول های چربی نباید آسیب ببیند. مقدار چربی خارج شده بسیار کم است و باعث لاغری نمی شود.

انواع خدمات تزریق بوتاکس

بوتاکس پیشانی

خدمات تزریق بوتاکس پیشانی با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

بوتاکس گونه

خدمات بوتاکس گونه با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

بوتاکس لب

خدمات بوتاکس لب با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

بوتاکس فک

خدمات بوتاکس فک با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

با ما در ارتباط باشید

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه  20.00 – 9.00

پنج شنبه ها  9.00 – 20.00

جمعه ها و روزهای تعطیل با هماهنگی

تلفن تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

در ادامه میخوانید:

نکات مهم بعد از تزریق 

مزایای تزریق چربی

عوارض تزریق چربی

ماندگاری تزریق انجام شده

هزینه تزریق چربی

برای تزریق چربی، فقط به سلول های چربی نیاز است. بنابراین لازم است که سلول های چربی را از سایز موادی که به آن چسبیده اند، مانند آب، خون وترشحات دیگر، جدا کرد و چربی خالص تهیه کرد. برای این منظور از سانتریفیوژ استفاده می شود که با ایجاد نیروی گریز از مرکز چربی را جدا می کند.

در مرحله بعد نوبت به تزریق با سرنگ های مخصوص می رسد. میزان چربی مورد نیاز، محل تزریق و زاویه تزریق به مهارت پزشک بستگی دارد.

هدف از تزریق چربی پرکردن قسمت هایی که کمبود حجم دارد است، قسمت هایی مانند گونه، لب، تزریق ژل چانه ، باسن، سینه و قسمت هایی که دچار افتادگی پوست شده اند. برای اینکار لازم است که شما چربی اضافه در بدنتان داشته باشید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

تزریق چربی

بعد از تزریق باید نکاتی را رعایت کنید که باعث بهبود سریعتر و ماندگاری بیشتر چربی می شود.

 – از کمپرس سرد برای کاهش تورم استفاده کنید.

 – یکی دو ماه بعد از تزریق برای جلوگیری از واکنش های آلرژیک، کمتر آرایش کنید.

 – تا 3 روز بعد به حمام نروید، و تا چند هفته بعد از عمل از حمام های طولانی مدت پرهیز کنید.

 – حداقل 2 هفته بعد از عمل روی صورت نخوابید و از بالشت های گردنی استفاده کنید.

 – به ناحیه تزریق شده دست نزنید و فشار وارد نکنید.

 – از روز دوم بعد از تزریق صورت خود را به آرامی با آب و صابون بشویید و از کرم ترمیم کننده استفاده کنید.

 – برای پیش گیری از عفونت طبق نظر پزشک در چند روز اول آنتی بیوتیک مصرف کنید.

 -تا یک هفته بعد از تزریق چربی سعی کنید غذاهای سفت نخورید.

 -از استخر، سونا و جکوزی در چند روز بعد از عمل تزریق پرهیز کنید.

 – ورزش و فعالیت های سنگین را تا یک هفته انجام ندهید.

مدت زمان بهبود پس از عمل در هر فرد متفاوت است اما می توان گفت یک هفته تا ده روز بعد از عمل شما قادر به انجام فعالیت های روزانه خود هستید، و پس از این زمان مشکلی ایجاد نمی شود.

بیشتر مطالعه کنید : تزریق بوتاکس

انتقال چربی به صورت

اگر در قسمت هایی از صورت چروک دارید، مانند خط اخم و خنده، اطراف چشم و پیشانی می توانید با انتقال چربی از باسن و ران و شکم به این قسمت ها، چروک را از بین ببرید.

تزریق چربی به اطراف چشم

پوست اطراف چشم نازکتر و حساستر از سایر قسمت های صورت است. تاثیر اشعه های آفتاب و افزایش سن ابتدا در این قسمت ها نمایان می شود. تزریق چربی به این ناحیه برای جوانسازی پوست از اهمیت زیادی برخوردار است. 

تزریق چربی به گونه

گونه در زیبایی تاثیری زیادی دارد و تزریق چربی در گونه برای افرادی قابل انجام است که:

 – به دلیل افزایش سن پوست صورتشان دچار افتادگی شده است.

 – به دلیل لاغری و از دست دادن وزنشان، تغییر فرم گونه ها را دارند.

 – به دلیل مشکلات مادرزادی و ژنتیکی، در گونه برجستگی ندارند.

 – می خواهند با برجسته سازی گونه و زاویه سازی فک، ظاهر زیباتری داشته باشند.

این روش اگر توسط متخصص و به درستی انجام گیرد عوارض دیگر روش های برجسته سازی گونه مانند تزریق ژل و پروتز را ندارد. این عمل را می شود به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی و یا بی هوشی عمومی انجام داد.

تزریق چربی به لب

برای افزایش حجم لب روش های زیادی وجود دارد که بهترین آنها تزریق ژل یا چربی است. این روش نسبت به روش های دیگر مانند ژل و پروتز عوارض کمتری دارد. در این روش می توانید به یک لب یا هر دو چربی تزریق کنید.

تزریق چربی برای چه کسانی انجام می شود؟

برای تزریق کردن چربی، شرایط خاصی نیاز نیست، همین که شما در وضعیت خوب جسمی خوبی باشید کافی است. قبل از تزریق باید توجه داشته باشید که در این روش باید چربی اضافه داشته باشید. اگر لاغر اندام هستید و چربی اضافه ندارید بهتر است از این روش در جوانسازی پوست صورت استفاده نکنید. در مواردی که در پوست صورت فرورفتگی به دلیل آکنه و جوش دارید این روش توصیه نمی شود چون شرایط را بدتر می کند.

تزریق چربی

مزایای تزریق چربی

با روش درمانی تزریق چربی به صورت بسیاری از مشکلات پوستی قابل برطرف شدن هستند. از مزایای این روش می توان موارد زیر اشاره کرد.

 – ماندگاری طولانی مدت (3-5 سال ماندگاری دارد).

 – استفاده از چربی بدن خود شخص، به گونه ای که نیاز به ماده خارجی نیست.

 – اصلاح فرورفتگی های صورت

 – برخورداری از ظاهر زیبا بدون جراحی

 – عدم نیاز به تکرار

 – روشی کم تهاجم و ایمن

 – احتمال کم واکنش های آلرژیک

 – بی حسی موضعی و عدم نیاز به بی هوشی

 – قوام طبیعی و نرمال چربی تزریق شده

بیشتر مطالعه کنید : تزریق ژل گونه

عوارض تزریق چربی

همه جراحی های زیبایی عوارضی نیز دارند و تزریق از این روش مستثنی نیست، هرچند عوارض تزریق چربی خیلی کم است. در چند روز اول درمان ازعوارض شایع می توان به قرمزی، کبودی و تورم در ناحیه مورد نظر اشاره کرد. که با استفاده از مسکن و کمپرس سرد قابل برطرف شدن است. تزریق دائمی نیست و همه یا بیشتر چربی به مرور زمان جذب می شود. البته این عوارض برای هر شخص متفاوت است.

از عوارض تزریق چربی به صورت به موارد زیر می توان اشاره کرد.

 عفونت از عوارض دیگر تزریق چربی است که علائم آن به صورت درد و تورم و ترشحات چرکی در ناحیه تزریق مشاهده می شود. برای جلوگیری از این عوارض لازم است تمام مراحل تزریق در شرایط استریل انجام شود. کیست چربی و توده نکروتیک به دلیل تزریق بیش از حد چربی در یک ناحیه است که موجب اختلال در خون رسانی به بافت های اطراف و پوست می شود.

از دیگر عوارض تزریق می توان به عدم تقارن یا بی نظمی در ناحیه موردنظر اشاره کرد، هرچند بعد از رفع تورم این مشکل نیز خودبخود حل می شود. اصلاح ناقص فرورفتگی ها و عدم ایجاد رضایت در حجم ایجاد شده، تغییر رنگ پوست و بی نظمی در ناحیه ای که چربی برداشته شده است نیز در برخی بیماران مشاهده شده است.

آماده سازی چربی در مقایسه با سایر پر کننده های پوستی پروسه ای طولانی است. هرجلسه تزریق حدود 3 -1ساعت زمان می برد.

تزریق چربی درد دارد؟

خیر، چون قبل از عمل ناحیه مورد نظر توسط بی حسی موضعی، بی حس می شود. درد این عمل به آستانه تحمل درد شما بستگی دارد.

بیشتر مطالعه کنید : تزریق ژل لب

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

ماندگاری چربی تزریق شده جز رایج ترین سوالات بیماران است. ماندگاری چربی به چند عامل بستگی دارد. مهم ترین عامل مهارت پزشک متخصص در برداشت مقدار چربی مورد نیاز و تزریق آن به ناحیه مورد نظر است.

عامل بعدی اقدامات بیمار بعد از عمل است. اگر به توصیه های پزشک توجه کنید، ماندگاری تاثیر چربی افزایش می یابد. اگر چربی موردنظر از ناحیه ای باشد که نسبت به رژیم و ورزش مقاوم است، احتمال ماندگاری بیشتر است.

هزینه تزریق چربی

تزریق چربی

به دلیل نوسانات قیمت دارو و تجهیزات پزشکی نمی توان قیمت ثابتی برای تزریق چربی در نظر گرفت. قیمت تزریق به میزان تزریق، مدت عمل، دفعات تکرار و تجربه پرشک بستگی دارد. به دلیل این که مراحل استخراج و آماده سازی چربی به مهارت و زمان بیشتری نیاز دارد هزینه بالاتری در مقایسه با سایر روش های زیبایی صورت مثل تزریق ژل دارد، و ماندگاری بیشتری نیز دارد.

در حال حاضر هزینه این عمل در ایران بین 5-3 میلیون است، اگر با قیمت کمتری مواجه شدید به تجربه پزشک، تجهیزات استفاده شده و مجوز کلینیک شک کنید. قبل از تزریق توصیه می شود با پزشک خود مشورت کنید تا بر اساس نوع پوست و مشکل شما بهترین درمان و هزینه را پیشنهاد کند.

چین و چروک و خطوط روی پوست به اکثر افراد حس بدی را منتقل می کند، امروزه برای رفع چین و چروک راه های بسیاری زیادی وجود دارد که در این بالا به آنها اشاره کردیم.

برای انتخاب بهترین روش، پیشنهاد می شود به متخصص مراجعه کنید و بهترین نوع درمان را طبق مشکلات خود شروع کنید. قبل از انجام هرگونه تزریق چربی از مهارت پزشک خود مطلع شوید و به کلینیک هایی که خدمات ارزان قیمت ارائه می دهند و همچنین سالن های زیبایی اعتماد نکنید.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649