خدمات رفع ریزش مو

در علم پزشکی نوین برای رفع ریزش مو از درمان های دارویی و بهبود تغذیه کمک می گیرند. ریزش مو از مشکلاتی است که برای بسیاری از ما ممکن است اتفاق بیفتد. در برخی از موارد این ریزش موقتی است و با درمان رفع می شود. در بعضی از موارد هم هنوز درمان موثری یافت نشده است. ریزش مو برای آقایان و خانم ها در سنین مختلف ممکن است رخ دهد اما این مشکل در آقایان شایع تر است. با توجه به علت ریزش مو می توان درمان مناسب آن را پیدا کرد. برای رفع ریزش مو و فهمیدن علت های آن در ادامه با ما همراه باشید.

در شبانه روز همه ما میانگین 50 تا 100 تار مو را از دست می دهیم و این طبیعی است. در حالت طبیعی ریزش مو بعد از افتادن موها تارهای جدید مو جایگزین آن ها می شود و تراکم مو در حالت نرمال آن ثابت می ماند. اما زمانی که ریزش مو بیشتر شده و یا رشد آن ها کمتر از حالت عادی شود، در این صورت است که مو تراکم خود را از دست داده است و در نهایت می گوییم که ریزش مو برای شخص رخ داده است.  

خدمات کاشت مو
خدمات کاشت مو
خدمات رفع ریزش مو
خدمات رفع ریزش مو
خدمات کاشت مو
خدمات کاشت مو
خدمات رفع ریزش مو
خدمات رفع ریزش مو

تلفن های تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

راه کارهای رفع ریزش مو

برای رفع ریزش مو باید ابتدا علت آن را پیدا کرد، چون بدون فهمیدن علت ریزش مو درمان آن موثر نخواهد بود. ریزش مو دلایل بسیار گوناگونی می تواند داشته باشد. برخی از ریزش موها ژنتیکی است و تقریبا برای رفع آن درمان موثری وجود ندارد. در بسیاری از موارد وضعیت سلامت موها به تغذیه افراد بستگی دارد و کمبود برخی از مواد غذایی مانند پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی ممکن است علت ریزش مو باشد. سبک زندگی هم در سلامت کلی بدن و به ویژه موها بسیار موثر است، استرس در زندگی مدرن امروزی یکی از دلایل رایج ریزش مو در افراد است.

انواع روش کاشت مو

روش FUT

خدمات کاشت مو به روش FUT با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

روش FIT

خدمات کاشت مو به روش FIT با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

روش SUT

خدمات کاشت مو به روش SUT با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

کاشت مو لیزری

خدمات کاشت مو لیزری با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

با ما در ارتباط باشید

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه  20.00 – 9.00

پنج شنبه ها  9.00 – 20.00

جمعه ها و روزهای تعطیل با هماهنگی

تلفن تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

دلایل ریزش مو

در بسیاری از موارد ریزش مو به دلیل روش های نامناسب نگهداری مو اتفاق می افتد. در این موارد برای رفع ریزش مو کافی است که روش صحیح را جایگزین کرد. استفاده زیاد از رنگ مو، موادی نامرغوب آرایشی برای صاف و لخت کردن موها، آسیب های حرارتی ناشی از استفاده بیش از حد از وسایلی مانند اتوهای مو و سشوار، بستن محکم موها به طور مداوم و… از روش های نامناسب در نگهداری موها است.

توصیه های بهداشتی برای رفع ریزش مو ناشی از شیوه های نادرست نگهداری مو

رفع ریزش مو

اولین توصیه ما به شما شانه کردن روزانه موهاست. شانه کردن آرام روزانه مو سبب افزایش خون رسانی به فولیکول های مو شده و آن ها را تقویت می کند. برای رفع ریزش مو که به علت آسیب دیدن ساقه موها است باید شامپوی مناسب با موی خود را برای شستشو انتخاب کنید. به عنوان مثال استفاده از شامپوهای که حاوی نرم کننده هستند برای موهای خشک بسیار مناسب است و خشکی و شکنندگی آن ها را کاهش داده و در نهایت از ریزش بیشتر موها جلوگیری می کند.

بیشتر مطالعه کنید : کربوکسی تراپی مو

رعایت بهداشت شخصی بعد از شستشوی موها بسیار مهم است و کمک زیادی به رفع ریزش مو می کند. عفونت های قارچی ناشی از ” تینه آ کاپیتیس” از شایع ترین عفونت هایی هستند که موها به آن دچار می شوند. شرایط مناسب برای رشد این قارچ ها، محیط های مرطوب و گرم است. عفونت های قارچی به شدت مسری هستند و استفاده از حوله، بالشت، کلاه و شانه آلوده می تواند فرد را درگیر این عفونت کند. پس ضروری است که از وسایل شخصی خود استفاده کنید.

موها در حالت خیس در آسیب پذیر ترین حالت خود هستند وبه همین دلیل است که وقتی خیس هستند نباید آن ها را شانه و یا برای خشک کردن از سشوار استفاده کرد. برای رفع ریزش مو ناشی از آسیب های حرارتی بهترین کار این است که بگذارید موها به طور طبیعی خشک شوند.

درمان ریزش مو  

برای درمان ریزش مو ابتدا باید علت آن را پیدا و با توجه به علت، درمان مناسب را انتخاب کرد. یکی از راه های بهترین درمان ریزش مو این است که به موقع برای درمان آن اقدام کنید. معمولا درمان ریزش موقت مو بهتر نتیجه می دهد. یکی از عوارض جانبی برخی از داروها ریزش موهاست و یا گاهی ابتلا به یک بیماری ممکن است سبب ریزش مو به طور موقت شود. در این موارد درمان بیماری و یا قطع دارو در رفع ریزش مو بسیار موثر است. 

بیشتر مطالعه کنید : کاشت مو

درمان ریزش مو که به علت زمینه های ارثی و ژنتیکی رخ می دهد باید تحت نظر پزشک انجام بگیرد. در این موارد بدن افراد به درمان ها به طور متفاوتی پاسخ می دهند و بستگی به ژنتیک فرد دارد. در هر صورت در این موارد باید سریع اقدام به رفع ریزش مو و درمان آن کرد چون احتمال دارد بدون درمان موها کاملا از بین بروند و قابل بازگشت نباشند.

بهبود تغذیه و تغییر در شیوه سبک زندگی از راه های درمان در ریزش موقت موهاست. گاهی ریزش مو در اثر کمبود یک ماده غذایی ضروری برای رشد و سلامت مو است. همچنین گرفتن رژیم غذایی جهت لاغر شدن باید حتما تحت نظر پزشک انجام شود چرا که کمبود و یا حذف برخی از مواد غذایی ضروری سلامت بدن و به طبع موها به خطر میفتد. در این موارد تشخیص پزشک و اصلاح رژیم غذایی فرد در رفع ریزش مو بسیار مفید خواهد بود.

رفع ریزش مو

نشانه ها و علائم ریزش مو

از شایع ترین نشانه های ریزش مو که باعث کم شدن تراکم آن ها می شود می توان به کنده شدن خیلی راحت موها در زمان شانه کردن یا کشیدن آن ها، وجود تعداد زیاد مو روی بالشت بعد از خوابیدن، عقب رفتن خط موی جلوی پیشانی و تجمع تعداد زیاد مو در سرپوش حمام بعد از شستشوی موها اشاره کرد. در این موارد مراجعه به پزشک جهت بررسی علت ریزش و رفع ریزش مو لازم است. به جز این موارد ریزش روزانه موها در حالت عادی و در تعداد کم آن طبیعی است و نباید نگران شد.

به طور کلی شستشوی روزانه و شانه کردن موها، بهبود رژیم غذایی، شیوه صحیح سبک زندگی و رعایت توصیه های بهداشتی در حفظ  سلامت و نگهداری موها از نکات موثر در رفع ریزش موها است.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649