خدمات لیزر جای جوش

به وجود آمدن جوش روی پوست صورت یکی از عوامل آزار دهنده برای هرشخصی می باشد ومی تواند درصدی هم روی زیبایی تاثیر منفی داشته باشد، اما بستگی دارد که با از بین رفتن جوش ها و نوع پوستی که دارید، چه واکنشی از خود نشان می دهد. اگر به گونه ای باشد که جای آن به طور بدی بر روی صورت باقی بماند باید به فکر یک راهکار قطعی برای حل آن باشید. بهترین روشی که امروزه می توانید از آن استفاده کنید لیزر جای جوش می باشد.

جوانسازی پوست صورت

همانطور که در بالا نیز گفتیم به جا ماندن جای جوش می تواند باعث شود که پوست دیگر حالت اولیه ی خود را نداشته باشد. همیشه باید سعی کنید این موضوع را که پوست شما در برابر چه مواردی دچار حساسیت و ایجاد جوش می شود را بدانید. برخی از افراد سعی می کنند با روش های خانگی و تهیه ی انواع مختلف ماسک ها باعث ازبین رفتن جای جوش شوند که ممکن است تا حدودی نیز نتیجه بگیرند اما نه به صورت قطعی. لیزر جای جوش می تواند یک روش کاملا تضمینی باشد که امروزه بسیاری با آن آشنایی دارند و به روش های مختلفی نیز انجام می شود، که در اینجا قصد داریم به تمامی نکات لازم درباره ی لیزر جای جوش بپردازیم پس با ما همراه باشید.

هایفوتراپی صورت
خدمات لیزر جای جوش
هایفوتراپی صورت
خدمات پاکسازی صورت
هایفوتراپی صورت
خدمات میکرونیدلینگ
پاکسازی صورت
خدمات لیزر جای جوش

تلفن های تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

لیزر جای جوش و پاکسازی صورت

اما در ابتدا می پردازیم به اینکه چرا جوش ها روی پوست صورت به وجود می آیند. همانطور که می دانید با شروع سن بلوغ جوش های زیادی روی پوست خودنمایی می کنند و با توجه به نوع پوست شما در برخی افراد باعث به جا ماندن جای جوش روی صورت می شود. در بعضی دیگر نیز به دلیل وجود برخی حساسیت های پوستی و داشتن پوست چرب باعث بروز جوش می شود اما آن دسته از کسانی که به فکر ماندگاری جای جوش روی پوست نیستند باید بدانند بعدها باعث ایجاد لکه های رنگی می شود که درمان آن سخت تر خواهد شد.

انواع خدمات میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ صورت

خدمات میکرونیدلینگ صورت با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

میکرونیدلینگ گردن

خدمات میکرونیدلینگ گردن با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

میکرونیدلینگ شکم

خدمات میکرونیدلینگ شکم با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

میکرونیدلینگ دست

خدمات میکرونیدلینگ دست با بالاترین کیفیت در کلینیک نیلا رز با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا

با ما در ارتباط باشید

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه  20.00 – 9.00

پنج شنبه ها  9.00 – 20.00

جمعه ها و روزهای تعطیل با هماهنگی

تلفن تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

در ادامه خواهید خواند:

عملکرد لیزر جای جوش بر روی پوست

انواع روش لیزر جای جوش

چه مواردی باید قبل از لیزر جای جوش انجام شود؟

نکات مهم پس از انجام لیزر جای جوش

لیزر جای جوش به چه صورت روی پوست عمل می کند؟

لیزر جای جوشاین کار در روش های مختلفی وجود دارد. اگر بخواهیم یک تعریف فیزیکی در این مورد داشته باشیم می توان آن را به عنوان یک نور تک رنگ خلاصه کرد اما تفاوت آن با بحث فیزیک طول موج آن است که توسط دستگاه و پزشک طول بازه ی آن مشخص خواهد شد. شاید برای خیلی از افراد این سؤال به وجود آید که یک نور تک رنگ چگونه می تواند باعث درمان جای جوش شود اما لازم است بدانید هنگامی که جوش ها روی پوست ایجاد می شوند پس از مدتی مشاهده می کنید که در حال از بین رفتن هستند و پوست قادر است که شروع به بازسازی جای آن کند اما ممکن است در این زمان کلاژن پوست از بین رفته و دیگر قادر به بازگشت اولیه ی خود نباشد لیزر می تواند به پوست کمک کند که همانند روز اول بازسازی شود.

در ابتدا می پردازیم به وجود اسکارهای روی پوست که حتی خود شما نیز ازوجود آن بی خبر هستید.

یکی از آن ها اسکار آتروفیک می باشد. زمانی رخ می دهد که پوست صورت در حال بازگشت به حالت اولیه ی خود باشد اگر در این میان یک بافت ترمیم نشود، همان باعث می شود که پوست نتواند این فرایند را تکمیل کند.البته اسکارهای آتروفیک نام های مخصوص به خود دارند که شامل اسکار چرخشی، مربعی و یخ شکن است.

بیشتر مطالعه کنید : لیزر لک صورت

اما نوع دوم آن اسکارهای کلوئید و هایپرتروفیک می باشد. همانطور که می دانید تولید کلاژن برای صورت واجب است اما زمانی که تولید کلاژن بیش از حد نیاز پوست باشد به طور خودبه خود برآمدگی هایی روی پوست ایجاد خواهد شد که آن برآمدگی ها اسکارهای هایپرتروفیک می باشند. تفاوتی که با اسکارهای آتروفیک دارند در این است که به صورت ضخیم و پهن روی صورت ایجاد
خواهند شد.

هنگامی که برآمدگی روی پوست ایجاد می شود کلوئیدها که رنگ بنفش قرمزی دارند در کنار آن ها قرار می گیرند. لازم است که بدانید اسکارهای نام برده شده بیشتر بر روی پوست های تیره خودنمایی می کنند.

به طور کلی دو دسته از لیزر جای جوش هستند که برای استفاده کارامد تر هستند که عبارت اند از:

نوع اول آن تخریبی می باشد، که می توان گفت کاربردی تر از روش های دیگری است و می توانید نتیجه ی خوبی را از انجام آن دریافت کنید. همانطور که گفتیم هنگامی که جوش ها روی صورت در حال ازبین رفتن هستند و جای آن ها باقی می ماند به کمک لیزر می تواند به صورت ذوب یا بخار کردن آن باعث شود بافت های آسیب دیده ی پوست صورت ترمیم شود. البته توجه داشته باشید به دلیل سختی این کار شما به  دوران بیشتری برای نقاهت احتیاج دارید. اگر بخواهیم از لیزرهایی که برای این نوع درمان کاملا کارایی دارند نام ببریم می توانیم به Erbium YAG و دی اکسید کربن اشاره کنیم که پس از طی مراحل می توانید شاهد بهبود پوست خود باشید.

اگر بخواهیم به یک توضیح کوتاه در مورد کارایی لیزرهای نام برده شده بپردازیم باید بگوییم پوست به علت حساسیتی که دارد در اثر جای جوش ممکن است شادابی خود را از دست داده و دیگر کلاژن های مخصوص پوست  به سفتی اولیه ی خود نباشند که دستگاه های لیزر باعث از بین رفتن مشکلات گفته شده می شود.

اما دسته ی دوم لیزر جای جوش غیرتخریبی هستند که نسبت به دسته ی اول لازم به دوره ی طولانی نقاهت ندارد و لازم است است این نکته را یادآورشویم که به خوبی لیزرهای تخریبی عمل نمی کنند. این دستگاه تنها می تواند به پوست کمک کند که کلاژن ها شروع به تولید برای سفت شدن پوست صورت کنند. می توانید از دستگاه NdYAG که بسیار مناسب است استفاده کنید.

انواع لیزر جای جوش چه نوع کاربردی دارند؟لیزر جای جوش

لیزر جای جوش فرکشنال: این روش به علت محبوبیتی که دارد مورد استفاده بسیاری قرار می گیرد. همانطور که می دانید لیزر یک نور است و در این دستگاه تعداد زیادی از این نورها با شعاع کوچک روی پوست تقسیم می شوند. همانطور که می دانید هنگام ترمیم جوش روی صورت لایه های پوست در حال بازسازی هستند و نور لیزر با نفوذ به عمق لایه های پوست این ترمیم را انجام می دهد. در مطالب بالا اشاره کردیم که تولید کلاژن بیش از حد سبب ایجاد اسکار می شود و یکی از مزیت های این دستگاه این است که می تواند آن دسته از کلاژن هایی که سبب بروز جوش می شوند ازبین برده و کلاژن جدید و مورد نیاز پوست را فراهم می کند.

این دستگاه دارای ایمنی بسیار بالایی است و از سرعت بالایی نیز برخوردار است به طوری که می تواند باعث تسریع طول درمان شما شود و برای اطمینان بیشتر شما لازم است که بگوییم این دستگاه دارای تاییدیه FDA آمریکا می باشد.

بیشتر مطالعه کنید : لیزر موهای بدن

می توانید برای این که از این موضوع آگاه شوید که کدام لیزر برای پوست شما مناسب می باشد قبل از شروع مشاوره ی کاملی را با پزشک انجام دهید.

در ابتدا باید بگوییم مدت زمانی که طول می کشد تا یک جلسه ی شما به پایان برسد به طور تقریبی 30 دقیقه می باشد. این انتظار را نداشته باشید که پس ازانجام جلسه ی اول بهبودی کامل برای پوست شما حاصل شود و امکان دارد که در هفته ی اول شاهد قرمزشدن و تورم پوست خود باشید که البته جای نگرانی ندارد. طول درمان شما در بازه ی 2الی 3 ماه می باشد (البته باز هم تشخیص آن به عهده ی پزشک شما است) وپس از آن شما حتی می توانید ببینید که یک دوام دائمی نیز برای شما دارد. اما شرط دائم بودن آن در گرو این است که شما بتوانید به درستی از پوست پس از انجام لیزر مراقبت کنید وگرنه امکان بازگشت آن وجود دارد. به طور مثال واجب است برای محافظت پوست پس از لیزر به طور همیشگی از کرم های ضد آفتاب با SPF مناسب هر فصل استفاده کنید و در حالت کلی نیز شما باید به یاد داشته باشید که مراقبت از پوست صورت یکی از وظایف اصلی هر شخص می باشد و با انجام چنین کارهایی طول عمر زیبایی و شفافیت پوست خود را بالا ببرید.

بیشتر مطالعه کنید : لیزر بیکینی

حتما شما تاکنون برای لیزر سایر نقاط بدن به کلینیک مراجعه کرده اید. لیزر درد غیرقابل تحمل را به همراه ندارد تنها حرارت آن که باعث گرما و کمی داغ شدن می شود ممکن است باعث درد بسیار ناچیزی شود. می توانید قبل از مراجعه برای انجام لیزر جای جوش از برخی پمادهای بی حسی که می تواند به مقدارچشمگیری مانع درد شود استفاده کنید.

لیزر جای جوش به وسیله ی نور شدید پالسی: پوست صورت شما با وجود جوش و جای جوش دیگر شفافیت اولیه ی خود را ندارد و شما به وسیله ی این لیزر می توانید باعث ترمیم نقاط مورد نظر به وسیله ی گرما شوید. نور شدید پالسی دارای تراکم بسیار بالایی می باشد و می تواند روی پوست یک طول موج وسیع ایجاد کند. با توجه به نوع مشکلات پوستی که دارید می توانید با تغییر در آن باعث ترمیم پوست خود شود. این دستگاه برای افرادی که از لکه های آفتاب سوختگی نیز رنج می برند مناسب می باشد. در بالا دو نوع از اسکارهای پوست را نام بردیم، باید این موضوع را بدانید که این دستگاه برای آن دسته از کسانی که از اسکارهای هایپرتروفیک دارند می تواند مؤثرتر باشد و یکی دیگر از مزیت های چشمگیر این دستگاه عوارض کم تر آن نسبت به سایرین می باشد.

لیزر جای جوشقبل از انجام لیزر جای جوش چه مواردی باید رعایت شود؟

همانطور که می دانید به دلیل وجود برخی مشکلات شما باید آگاهی لازم را برای پیش از مراجعه برای لیزر جای جوش را داشته باشید.

 – بعضی از قرص ها و مکمل ها سبب رقیق شدن خون شما می شود همانند آسپرین، سعی کنید پیش از مراجعه یعنی به مدت 2 هفته از استفاده این قبیل داروها خودداری کنید.

 – مشروبات الکلی نیز در رقیق شدن خون نتقش بسیاری دارند. پس سعی کنید از آن ها نیزدوری کنید.

بیشتر مطالعه کنید : لیزر موهای زائد

 – سیگار به طور عادی نیز سبب آسیب رساندن به پوست خواهد شد. پس اگر می خواهید نتیجه ی مطلوبی از انجام لیزر بگیرید به مدت دو هفته قبل آن را کناربگذارید.

 – برخی از افراد عادت دارند به طور روتین از بعضی ماسک ها ویا مراقبت از پوست هایی که دارای رتینول است استفاده کنند. سعی کنید آن را نیز مانند سایر موارد کنار بگذارید.

تمامی موارد گفته شده برای نتیجه گیری و رضایت خود شما می باشد پس سعی کنید به بهترین نحو آن ها را رعایت کنید.

پس ازانجام لیزر جای جوش باید چه مواردی را رعایت کرد؟

پوست برنزه نیز زیبایی خاص خود را دارند و برخی از افراد برای آن اقدام می کنند ابتدا سعی کنید در طی طول درمان خود یا حتی 6 الی 8 هفته پس از لیزر از انجام این کار خودداری کنید. حتی نور آفتاب نیز همخوانی خوبی با لیزر ندارد پس از قرار گرفتن مستقیم در مقابل نور خورشید خودداری کنید.

اگر پس از لیزر پزشک برای شما یک کرم یا هر چیز دیگری تجویز کرد سعی کنید مرتب از آن استفاده کنید که باعث نتیجه گیری بهتر شود.

افرادی که قصد انجام لیزر جای جوش را دارند باید این موضوع را بدانند که استفاده از کرم های آرایشی بلافاصله پس از انجام لیزر باعث بی نتیجه شدن آن جلسه خواهد شد پس سعی کنید به مدت یک هفته از استفاده ی کرم های آرایشی و سفید کننده خودداری کنید.

باید سعی کنید تمام نکات گفته ی شده ی پزشک را برای جلوگیری از عفونت به درستی رعایت کنید و از رسیدن مواد کثیفی که موجب عفونت پوست خواهند شد جلوگیری کنید.

به چند نکنه ی زیر درباره ی لیزر جای جوش توجه داشته باشید:لیزر جای جوش

در ابتدا مهم ترین کار برای انجام لیزر جای جوش انتخاب یک کلینیک معتبر است که شما کاملا با روش کار آن آشنا هستید و به آن اعتماد کامل دارید.

قیمت لیزر جای جوش بستگی به تعداد جلسات لازم برای مراجعه می باشد و حتی به انتخاب کلینیک نیز بستگی دارد.

سعی کنید قبل از هرچیز ازاطلاعات لازم در مورد نام دستگاه و کارایی آن برای پوست صورت شما را به دست آورید.

اگر در ناحیه ی صورت قرمزی، سوزش یا تورم داشتید نگران نباشید از عوارض انجام لیزر جای جوش می باشد در طی مدت زمانی تقریبا کوتاه از بین خواهد رفت.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649