خدمات مزوتراپی

از روش های درمانی مناسبی که در زمینه جوانسازی و زیبایی پوست مد نظر قرار می گیرد روش مزوتراپی است.در برخی موارد روش های استفاده شده در زمینه جوانسازی پوست با سلول های اصلی بدن سازگاری ندارند و بدن به این نوع ماده واکنش نشان خواهد داد، با در نظر گرفتن روش خاصی همانند مزوتراپی ماده مورد نظر با سلول های بدن فرد میزان سازگاری بالاتری دارند و در زمینه سلامتی مشکلی ایجاد نمی شود.

امروزه افرادی که به دنبال داشتن صورت شاداب و پوست زیبا هستند با این سوال مواجه می شوند که مزوتراپی چست؟ آشنایی با این روش اهمیت زیادی دارد تا درمان در بازه زمانی مناسبی صورت گیرد.با روش مزوتراپی کم آبی پوست درمان می شود و پوست شاداب و مناسبی ایجاد می گردد.

مزوتراپی
مزوتراپی صورت
مزوتراپی
مزوتراپی دور چشم
مزوتراپی دور چشم
مزوتراپی دور چشم
مزوتراپی
مزوتراپی مو

تلفن های تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

کارایی مزوتراپی

از طریق این روش می توان چین و چروک هایی که به صورت سطحی در سطح پوست به وجود می آیند از بین می روند و صورت صاف و زیبایی ایجاد شود.مزوتراپی در زمینه سلولیت مو موثر می باشد و این اقدام توسط پزشکان با تجربه برای بیماران انجام می شود تا ریزش مو به میزان زیادی کاهش یابد.از مهم ترین روش های درمانی مناسبی که در زمینه زیبایی پوستی از آن استفاده می شود مربوط به روش مزوتراپی است.

موارد استفاده از مزوتراپی

لیفتینگ پوست

از خدمات و کاربردهای مزوتراپی می توان به لیفت پوست در نواحی صورت و دیگر نقاط بدن اشاره کرد.

جوانسازی پوست

از خدمات و کاربردهای مزوتراپی می توان به جوانسازی پوست در نواحی صورت و دیگر نقاط بدن اشاره کرد.

درمان چاقی موضعی

از خدمات و کاربردهای مزوتراپی می توان به درمان چاقی در نواحی صورت و دیگر نقاط بدن اشاره کرد.

درمان ریزش مو

از خدمات و کاربردهای مزوتراپی می توان به درمان ریزش مو در نواحی صورت و دیگر نقاط بدن اشاره کرد.

با ما در ارتباط باشید

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه20.00 – 9.00   

پنج شنبه ها  9.00 – 20.00

جمعه ها و روزهای تعطیل با هماهنگی

تلفن تماس

قبل از هرگونه تصمیم از مشاوره های رایگان کارشناسان نیلا رز بهره مند شوید.

در مزوتراپی ماده مشخص و خاصی وجود ندارد بلکه بر اساس مشکل بیماران این نوع ماده به کار می رود، در این روش از مواد خاصی همانند عصاره های گیاهی به کار می رود.در این زمینه ممکن است از داروهای هورمونی خاصی استفاده شود و به شکل موضعی این نوع داروی مناسب تزریق می گردد.مزوتراپی به نوعی فعل و انفعالاتی را در پوست ایجاد می کند که شبیه تولید مثل سلول می باشد و با این اقدام سلول های جدیدتری تولید می گردند و لایه های مرده پوست به مرور از بین می روند.

در ادامه می خوانید :

آشنایی با لایه های اصلی پوست

مزیت های اصلی استفاده از روش مزوتراپی

کاربردهای مهم مزوتراپی

تعداد جلسات مورد نیاز در روش مزوتراپی

در روش مزوتراپی در نظر گرفتن چه نکاتی اهمیت دارد؟

از ویتامین ها و آنزیم های خاصی در این زمینه به کار برده می شود تا درمان خیلی از مشکلات با مزوتراپی انجام پذیرد.کاربرد اصلی تزریق مواد مورد نیاز در روش مزوتراپی مربوط به لایه میانی پوست است.

آشنایی با لایه های اصلی پوست

پوست سه لایه دارد، لایه سطحی پوست اپی درم نامیده می شود که سلول های مرده در این سطح وجود دارند، لایه اپی درم ضخامت خیلی کمی دارد و سلول های این قسمت در برخی موارد از روی پوست می ریزند و این اجزای پوست تقسیم می شوند.لایه میانی پوست را درما می گویند، در این قسمت بافت های پیوندی خاصی وجود دارند و این لایه با انعطاف پذیری بالایی تشکیل می شود.

مزوتراپی

در این لایه پوستی رشته های پروتئین کلاژن زیادی وجود دارند، نوع دیگر ماده موجود در این قسمت هیالونیک اسید می باشد، رشته های پروتئینی این قسمت از پوست رطوبت بیشتری را در سطح پوست ایجاد می کنند، همچنین انعطاف پذیری پوست با استفاده از این مواد امکانپذیر می شود.در لایه درمای پوست این رشته ها اهمیت زیادی دارند و با استفاده از رشته  های پروتئینی بخش درمای پوست پوست شفاف و زیبا می ماند.

سفتی و شادابی پوست ناشی از وجود کلاژن و الاستین و دیگر مواد ضروری می باشد عوامل زیادی بر کاهش رشته های پروتئین و مواد مناسب بدن تأثیر می گذارند، به مرور زمان و با افزایش سن رشته های پروتئینی وجود در بدن کاهش می یابند و پوست نقاط مختلف بدن شل می گردد.کدر و خشک بودن پوست ناشی از نبود رشته های پروتئینی در پوست است که این نوع مواد به اندازه کافی در پوست وجود ندارند که پوست شاداب و مناسب شود.لازم به ذکر است که در لایه میانه پوست فولیکول های مو وجود دارند.عمقی ترین لایه پوست مربوط به هیپودرم است و بافت های چربی و پیوندی در این قسمت از پوست بدن تشکیل می گردند.

بیشتر مطالعه کنید : مزوتراپی چیست؟

مزیت های اصلی استفاده از روش مزوتراپی کدامند؟

با انجام مزوتراپی لایه های مختلف پوست پذیرای تغییرات اساسی و مناسبی است، این روش در لایه میانی تأثیر بیشتری می گذارد.در این روش از سوزن های ریزی استفاده می شود تا مواد مورد نظر به پوست بدن وارد گردندد، قطر این سوزن ها بسیار کم هستند و با این اقدام دردی به بیمار وارد نمی شود.

امروزه در سراسر دنیا از مزوتراپی استفاده می شود و با این روش درمان های زیبایی به شکل بهتری انجام می پذیرند و مواد مورد نظر با دوز خاصی به بدن وارد می گردند.از مزیت های مهم این روش این است که در تزریق مواد مورد نظر در روش مزوتراپی نیازی به استفاده از داروهای بی حسی نیست و بیمار در حین انجام این روش دردی را تحمل نمی کند.ویتامین های خاصی با انجام این روش به پوست تزریق می شوند، این نوع مواد مغذی به پوست صورت وارد می شوند و با گذشت زمان پوست صورت جوان می گردد.در این روش نیازی به انجام جراحی های پرهزینه نیست، با این نوع عمل زیبایی توسط پزشک متخصص و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد، همچنن هزینه مزوتراپی درمان پایین می باشد.

مزوتراپی

با این روش لکه های موجود در پوست کاهش می یابند و پوست به ویژه در ناحیه صورت روشن تر می شود، این لکه ها در بیشتر موارد بر اثر افزایش سن به وجو می آیند که با درمان مزوتراپی این نوع لکه ها از بین می روند.با انجام این روش به میزان خاصی رطوبت موجود در پوست افزایش می یابد و ظاهر بدن طبیعی و سالم می شود.بعد از انجام این روش نیازی به گذراندن دوره نقاهت نیست و بعد از عمل بیمار می تواند به فعالیت های اصلی زندگی خود برگردد.

در این روش نیازی به بیهوشی نیست و خطراتی که در حین عمل جراح به وجود می آید به شدت کاهش می یابند زیرا عمل زیبایی مزوتراپی به راحتی صورت می گیرداز دوز پایین و مناسبی از ماده تزریق شده در این روش به کار می برند و با  این اقدام هزینه متقاضیان کاهش می یابد.

در این روش چربی های ناحیه خاصی از بدن برداشته نمی شود بلکه متابولیسم بدن در روش مزوتراپی تحریک می گردد تا بدن به شکل طبیعی چربی ها را از بین برد.بعد از انجام مزوتراپی نیازی به در نظر گرفتن مراقبت های خاص نمی باشد و بعد از درمان زیبایی بیمار مشاهده می شود.این روش عوارض جانبی خاصی ندارد و خطرات آن محدود است.درد ایجاد شده این روش کم بوده و بیمار نیازی به داروی بی حسی و… ندارد.

این روش را می توان بدون سوزن انجام داد اما در روش مزوتراپی بدون سوزن تأثیرات درمانی کمتری مشاهده می شود.

بیشتر مطالعه کنید : مزونیدلینگ

کاربردهای مهم مزوتراپی

چین و چروک های موجود در ناحیه پوست را می توان با استفاده از روش مزوتراپی درمان کرد.در مواردی که پوست بدن شل می شود و افتادگی پوست به وضوح نمایان می گردد از روش مزوتراپی در سفت شدن پوست به کار می برند.حذف چربی در نواحی خاصی از بدن با استفاده از این روش مناسب امکانپذیر است نواحی شکم، ران ها از مهم ترین بخش هایی است که کاهش سلولیت آن با مزوتراپی صورت می گیرد.

در زمینه کاهش سلولیت در بازو ساق پا نیز از این روش به کار می برند.در نظر گرفتن هزینه مزوتراپی مو اهمیت زیادی دارد، درمان آلوپسی و ریزش مو با این روش انجام می پذیرد و از سوزن های خیلی نازک و مناسبی در این زمینه استفاده می شود که تزریق مواد مورد نظر به داخل پوست را امکانپذیر می سازد.در حال حاضر خونرسانی ضعیف نواحی خاصی از بدن را با مزوتراپی بهبود می بخشند، همچنین التهابات پوستی به این وسیله درمان می شود.

مزوتراپی

سلول های چربی که ناشی از مصرف برخی داروهای خاص و … در بدن می باشد با استفاده از مزوتراپی به مرور سلول چربی کوچک می شوند و با کاهش حجم، میزان چربی مورد نظر از کبد بیرون می روند، همچنین با بررسی هزینه مزوتراپی این اقدام صورت می گیرد.کشیدگی پوست صورت با استفاده از روش مزوتراپی انجام می شود، از این روش در درمان پف دور چشم استفاده می شود و افتادگی پلک با تزریق ماده خاص مورد نظر پزشک رفع می گردد.تیرگی دور چشم با پرداخت هزینه مزوتراپی به میزان مناسبی درمان می شود.

در برخی نقاط بدن به ویژه در ناحیه صورت در درمان چاقی موضعی از این روش خاص به کار می برند.لک حاملگی ایجاد شده بر صورت یا پوست شکم را با در نظر گرفتن هزینه مزوتراپی درمان می کنند، این روش با هزینه کمی انجام می شود.خانم هایی که بعد از حاملگی با پوست استریا مواجه می شوند و پوست بدن آنها دچار ترک می گردد با استفاده از مزوتراپی می توانند درمان این مشکل پوستی را انجام دهند.غبغب زیر چانه به وسیله این روش درمانی برطرف می شود.

بیشتر مطالعه کنید : کربوکسی تراپی صورت

در مواردی که پوست چروک می گردد زیر پوست به مرور خالی می شود و استفاده از کرم های موضعی و… در درمان این نوع چین و چروک تأثیر زیادی ندارد، در این موارد می توان چروک های ایجاد شده را با روش های جدیدی که درمان سریع و مناسبی را شامل می شود رفع کرد.بافت های سوخته، جای سوختگی و… را با استفاده از این روش خاص درمان می کنند و ظاهر پوست شاداب و زیبا می شود.

مواد استفاده شده در مزوتراپی کدامند؟

همان طور  که اشاره شد در روش مزوتراپی از مواد خاصی استفاده می شود و تزریق مواد ویژه با توجه به مشکل بیمار انجام می پذیرد،

– از داروهای گشاد کننده خاصی در این روش به کار می برند.

– از مواد معدنی و ویتامین ها در زمینه تزریق استفاده می شوند و با این اقدام نتیجه دلخواه دریافت می گردد.

– هورمون های تیروکسین را با روش مزوتراپی به پوست تزریق می کنند.

– عصاره های گیاهی نیز از دیگر مواد خاصی است که در این زمینه به کار برده می شوند.

مزوتراپی دور چشم

سن مناسب انجام مزوتراپی

در انجام این روش سن خاصی نیاز نمی باشد و این اقدام در هر سنی موثر تلقی می شود، بهترین سنی که در زمینه مزوتراپی مد نظر  قرار می گیرد 30سالگی است و در کشورهای مختلف این روش را از 20سالگی برای متقاضیان به کار می برند.

تعداد جلسات مورد نیاز در روش مزوتراپی

با در نظر گرفتن طول درمان خاص نتیجه مناسبی از مزوتراپی دریافت می شود، در این روش نتایج دلخواه بعد از تزریق مواد مورد نیاز ایجاد می گردد.

بیشتر مطالعه کنید : پاکسازی صورت

 مزوتراپی در چندین جلسه انجام می شود و به  تناسب وضعیت بیمار 3 تا 15 جلسه در نظر گرفته می شود، به طور مثال در بیماری که به ریزش شدید مو مبتلا می گردد نیاز به در نظر گرفتن 10 تا 15 جلسه مزوتراپی می باشد تا اثرات این روش بر سطح پوست به مرور نمایان شود.تحریک رویش مو به جلسات بیشتری نیاز دارد و با در نظر گرفتن دوره فشرده درمان، این اقدام صورت می گیرد، هزینه مزوتراپی مو با توجه به آسیب های ایجاد شده مشخص می شود.

در جلسات اول فاصله تزریق ماده مورد نظر به فاصله کوتاهی انجام می شود اما بعد از نمایان شدن تأثیرات این ماده بر پوست، فاصله بیشتری در تزریق ماده در نظر گرفته می شود و در ماه دو بار این اقدام صورت می گیرد.

 – پاسخ دهی پوست از مهم ترین مواردی است که در تعیین جلسات مزوتراپی تأثیر دارد.

 – شرایط بدنی فرد متقاضی نیز در مشخص کردن تعداد جلسات تأثیر می گذارد.

در ارتباط با انجام مزوتراپی نیاز به در نظر گرفتن زمان خاصی است که با توجه به بیمار مورد نظر این اقدام متفاوت صورت می گیرد، ممکن است جلسه درمان تنها ده دقیقه طول بکشد و بیمار با ادامه دادن طول درمان نتیجه مناسب از این روش دریافت می گردد.

در برخی افراد با توجه به اندازه ناحیه درمان ممکن است تزریق در تایم بیشتری انجام شود و هزینه مزوتراپی افزایش یابد.با توجه به بدن بیماران نتایجی که از این روش دریافت می شود متفاوت است و سرعت تأثیرگذاری درمان در افراد به موارد خاصی از جمله نحوه واکنش بدن مربوط می گردد.

مزوتراپی مو

در روش مزوتراپی در نظر گرفتن چه نکاتی اهمیت دارد؟

استفاده از داروهای خاصی چون آسپرین قبل از انجام مزوتراپی باید متوقف شود، داروهای ضد التهاب ممکن است در روند درمان تأثیر داشته باشند و پیشنهاد پزشکان این است که مصرف این نوع دارو پیش از درمان مورد نظر قطع شود تا کبودی در ناحیه درمان شده به وجود نیاید.

خانم هایی که باردار هستند لازم است انجام مزوتراپی را به تعویق اندازند تا مشکلی در سلامتی آنها به وجود نیاید.بیماری های پوستی و التهاب های پوستی از مهم ترین نکاتی است که در زمینه انجام این روش به آن توجه می شود.در صورتی که متقاضی انجام این روش بیماری های پوستی خاصی داشته باشد درمان مورد نظر صورت نمی گیرد و در ابتدا با بررسی های لازم نوع بیماری مشخص می شود.

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت امتیاز !

× چت آنلاین واتس آپ
021-88888649